Materiał Partnera

Wygodniejsze prowadzenie firmy dzięki obsłudze kadrowo-płacowej

Wygodniejsze prowadzenie firmy dzięki obsłudze kadrowo-płacowej

Zarówno kadry, jak i płace to wiele obowiązków dla przedsiębiorcy. Jak się jednak okazuje, mogą być one z powodzeniem realizowane przez dobre biuro rachunkowe, które przejmie na siebie m.in. prowadzenie akt osobowych czy sporządzanie listy płac. Dzięki temu wszelkie najważniejsze kwestie w zakresie obsługi kadrowo-płacowej zostaną wykonane profesjonalnie, a właściciel firmy będzie mógł skupić się wyłącznie na jej rozwoju.

Usługi związane z kadrami

Każdy przedsiębiorca, który decyduje się na stworzenie miejsca pracy, musi liczyć się z koniecznością dopełnienia wielu obowiązków z tym związanych. Istotne jest przede wszystkim prowadzenie akt osobowych, które obejmuje zakres nie tylko samej współpracy, ale też dokumentację zgromadzoną przed zatrudnieniem danego pracownika oraz po jego odejściu. Zajmie się tym biuro rachunkowe Księga, które od wielu lat realizuje zadania w ramach kompleksowej obsługi kadrowo-płacowej dla firm.

Oprócz prowadzenia akt osobowych księgowi zadbają też o ewidencję kadrową, a także sporządzanie i przechowywanie wszelkiego rodzaju dokumentów nawiązywania oraz rozwiązywania stosunku pracy. Istotne jest także dbanie o ewidencję czasu pracy, dzięki czemu okres wykonywania poszczególnych obowiązków na danym stanowisku nie przekroczy norm określonych w przepisach. To spore ułatwienie dla przedsiębiorcy, który najważniejsze dane na temat zatrudnianych przez niego pracowników znajdzie w dokumentacji przygotowanej przez biuro rachunkowe.

Finansowy nadzór

Właściwe rozdysponowanie środków firmowych przeznaczonych na pensje pracowników możliwe jest dzięki sporządzeniu czytelnej listy płac. Również i tym w ramach obsługi kadrowo-płacowej zajmą się księgowi z dobrego biura rachunkowego, którzy współpracując z konkretną firmą zapewnią jej też przygotowywanie rachunków do umów zlecenia oraz umów o dzieło. Nie należy zapominać także o zaliczce miesięcznej pobieranej na podatek dochodowy. Raporty w tym zakresie to zadanie dla księgowych, którzy oferują kompleksową obsługę kadrowo-płacową.

Nierzadko pracownicy wymagają od pracodawcy wydania zaświadczenia o zarobkach. O wystawienie takiego dokumentu zadba księgowy z biura rachunkowego, a jego usługi dotyczyć mogą także przygotowywania przelewów wynagrodzeń, które trafiają na konta bankowe zatrudnianych osób. W niektórych firmach konieczne jest również właściwe dysponowanie środkami z tytułu PFRON – obsługa kadrowo-płacowa dla firm proponowana przez renomowane biura rachunkowe obejmuje także i ten aspekt prowadzenia działalności i rozliczania się z instytucjami oraz pracownikami.

Opracowanie:
Jelcz-Laskowice, Hirszfelda 66
tel. 661 957 746
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz