Materiał Partnera

Wycieczki szkolne – bezpieczna podróż Twojego dziecka

Wycieczki szkolne – bezpieczna podróż Twojego dziecka

Każdy rodzic, który wysyła dziecko na samodzielne wypady, takie jak wycieczki szkolne ma obawy, czy aby na pewno dotrze ono bezpiecznie na miejsce. Tego typu wyjazdy muszą być zaplanowane ze szczególną dbałością o nawet najmniejsze szczegóły. O jakich elementach powinni pamiętać rodzice oraz nauczyciele, by szkole podróże przebiegały w bezawaryjny i niegroźny sposób?

Bezpieczny transport – pociąg czy autokar?

Pomagając przygotować plan wycieczki, najbardziej kłopotliwą kwestią jest dojazd do określonego miejsca. Najtańszą opcję stanowią zwykle pociągi, gdyż dzieci w wieku szkolnym mogą podróżować ze zniżkami uczniowskimi. O wiele bezpieczniejsze i wygodniejsze jest jednak wynajęcie autokaru.

Zalety podróży autokarem:

  1. Brak przesiadek, tym samym mniejsze prawdopodobieństwa zgubienia się przez dziecko.
  2. Wystarczająca ilość miejsca dla wszystkich uczniów oraz ich bagaży.
  3. Zniżki grupowe przy zapełnieniu całego autokaru.
  4. Możliwość zatrzymywania się po drodze w celu skorzystania z toalety, zjedzenia posiłku lub zwiedzenia określonych miejsc.
  5. Komfort podróży – wiele autokarów jest wyposażona w wygodne rozkładane fotele, telewizory oraz klimatyzację.
  6. Dostosowanie godziny wyjazdu i powrotu do indywidualnych potrzeb podróżujących.

Noclegi – jak znaleźć najlepszy?

Choć na wycieczkach szkolnych zwykle nikt nie oczekuje luksusów, dobrze jest skontrolować dany motel lub ośrodek pod względem podstawowych zasad takich, jak higiena pomieszczeń oraz jakość serwowanego jedzenia. Niejednokrotnie na wyjazdach szkolnych i koloniach miały miejsca nieprzyjemne incydenty związane ze złą jakością posiłków lub niewystarczającą higieną panująca w łazienkach oraz sypialniach. Udając się w popularne okolice, takie jak Morze Bałtyckie czy polskie góry, warto poruszyć kwestię poszukiwania noclegu na zebraniu rodziców i wybrać spośród sprawdzonych przez nich miejsc.

Kontroluj jakość usług!

Często czynnikiem decydującym o wyborze danej firmy jest cena. Należy jednak pamiętać, aby zawsze kontrolować jakość usług świadczonych przez motele, ośrodki wypoczynkowe oraz firmy transportowe. Wynajem autokarów powinien przebiegać w sposób legalny, a stan techniczny nie może wykraczać poza określone normy. Ponadto, warto zwrócić uwagę na to, czy kierowca nie jest nadmiernie przemęczony! Najlepiej jest wybrać profesjonalne i polecane usługi firm, takich jak np. TANDEM. Decydując się na wynajęcie autokaru z zaufanego miejsca, otrzymuje się gwarancję bezpieczeństwa i komfortu podróży.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz