Materiał Partnera

Wynajem autokarów na wyjazdy służbowe

Wynajem autokarów na wyjazdy służbowe

Jednym z elementów organizacji wyjazdu służbowego dla większej liczby osób jest wynajem autokaru, który przewiezie załogę firmy w wybrane miejsce bezpiecznie i na czas. Przed przystąpieniem do porównywania ofert różnych firm transportowych warto na spokojnie zastanowić się nad tym, czego oczekujemy od przewoźnika. Gdy obie strony mają w tej sprawie jasność (co potwierdza zawarcie stosownej umowy), maleje ryzyko ewentualnych rozczarowań.

Nie o same rozczarowania zresztą chodzi. 

– Ważniejsze jest to, aby od strony technicznej wszystko przebiegało w jak najlepszym porządku, aby wyjazd mógł być przeprowadzony sprawnie i możliwie efektywnie – mówi przedstawiciel firmy transportowej Emka Trans.

Efektywność tę można dodatkowo zwiększyć, jeśli oprócz podjęcia służbowych działań w miejscu będącym celem naszej podróży optymalnie wykorzystamy też czas przeznaczony na transport do niego.

„Służbowe” udogodnienia

Warto zatem upewnić się, że wynajmowany autokar wyposażony jest w ekrany, na których będzie można odtwarzać na przykład materiały szkoleniowe lub przygotowujące do wydarzenia, na które wybiera się firmowa ekipa. Przydatne w tym zakresie okazuje się często także nagłośnienie przestrzeni zajmowanej przez pasażerów, którzy dzięki temu wyraźnie słyszą przemawiającego przez mikrofon szefa czy szkoleniowca. W wielu autokarach istnieje obecnie możliwość stworzenia sieci Wi-Fi – zapytajmy o nią przewoźnika, z którym rozważamy współpracę, ponieważ opcja ta może się okazać szczególnie przydatna.

Odpowiedni standard

Jeśli na przykład między poszczególnymi, rozsianymi po kraju oddziałami przedsiębiorstwa jeździmy w towarzystwie zagranicznych partnerów lub potencjalnych kontrahentów, koniecznie zadbajmy o wysoki standard pojazdu. Najlepiej, by był to autokar nowy, wyposażony nie tylko w tak oczywiste udogodnienia jak toaleta czy klimatyzacja, ale też chociażby w lodówkę i barek. Warto też poprosić firmę transportową o okazanie certyfikatów poświadczających spełnienie przez pojazd wszelkich norm bezpieczeństwa, a także dopuszczenie do ruchu z dużą prędkością, co jest nieocenionym atutem, gdy chcemy sprawnie przemieścić się na większe odległości.

Poziom obsługi

Nie mniej ważny niż parametry techniczne autokaru na wyjazd służbowy jest poziom kwalifikacji kierowcy. Spytajmy przewoźnika o jego doświadczenie – im większe, tym większe prawdopodobieństwo, że w razie ewentualnej awarii czy innej nieprzewidzianej sytuacji zachowa zimną krew i uratuje całą wyprawę. Istotne jest też to, aby obsługa pojazdu dobrze znała nie tylko trasę, lecz także języki obce. Podstawowym minimum jest język angielski, posługiwanie się nim może się zaś okazać kluczowe nie tylko podczas przejazdów międzynarodowych.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz