Artykuł sponsorowany

Właściwości i zastosowanie folii perforowanej i stretch

Właściwości i zastosowanie folii perforowanej i stretch

Folie są powszechnie używanymi przedmiotami. Sprawdzają się one w rozmaitych gałęziach przemysłu i usług. Wśród rodzajów folii, które są dość często wykorzystywane, znajdziemy przede wszystkim folię perforowaną oraz stretch. Ten pierwszy rodzaj stosuje się np. w gospodarstwach rolnych i domowych. Z kolei folia stretch jest bardzo ceniona m.in. podczas przewożenia towarów. Zobacz, jakie są zastosowanie obu tych rodzajów folii.

Czym jest folia perforowana i gdzie się jej używa?

Folię perforowaną produkuje się z tworzyw sztucznych. Jedną z jej właściwości jest to, że grubość folii nie przekracza 2 mm. Folia tego typu często wytwarzana jest za pomocą kolistej szczeliny. Sam proces produkcji polega na tym, że przez wspomnianą szczeliną wytłaczane jest tworzywo. Folia perforowana często powstaje też z zastosowaniem płaskiej dyszy. Wtedy to tworzywo sztuczne jest wylewane na chłodzący cylinder. Na rynku dostępne są między innymi folie perforowane jednowarstwowe i dwuwarstwowe. Znajdziemy je choćby w ofercie firmy Polcast z Nowej Soli w województwie lubuskim.

Tego typu folia sprawdza się np. w uprawie roślin. Jej głównym zadaniem jest zabezpieczanie roślin przed skokami temperatur. Poza tym chroni je przed opadami deszczu oraz wiatrem. Dzięki otworom w folii możliwa jest również cyrkulacja powietrza, a jednocześnie nie ma ryzyka nadmiernego wysuszenia ziemi. W uprawie roślin folia perforowana stosowana jest też w celu ochrony przed przymrozkami. Folia perforowana stosowana jest także w transporcie. W tej branży służy głównie do zabezpieczania przewożonych ładunków. Zaletą używania w transporcie folii perforowanej jest to, że przepuszcza ona światło i powietrze. Dzięki temu bakterie się nie gromadzą i nie powstają żadne szkody w wyniku ich działania. Ponadto folia chroni towar przed wilgocią.

Czym wyróżnia się folia stretch i jakie są jej główne rodzaje?

Kolejny typ folii, która jest powszechnie stosowana i doskonale znana to folia stretch. Jej producenci i sprzedawcy oferują ją w najróżniejszych kolorach, np. czarnym, niebieskim, aczkolwiek dużym zainteresowaniem cieszy się również transparentna folia stretch. Jako jej główne zalety wymienia się termokurczliwość oraz rozciągliwość. Stretch wytwarza się z polietylenu o małej grubości i wadze. Tworzywo to nadaje folii wytrzymałość. Specyfikacja techniczna folii stretch sprawia, że jest ona powszechnie używana do zabezpieczania towarów. Wystarczy kilka razy owinąć przedmiot lub paczkę folią, a będą one odpowiednio zabezpieczone przed uszkodzeniami mechanicznymi.

Folia stretch używana jest też w transporcie do łączenia ze sobą kilku oddzielnych przedmiotów. Jej właściwości pozwalają na „sklejenie” kilku niewielkich rzeczy ze sobą, dzięki czemu podczas przewozu nie będą się one przesuwały. Warto też zaznaczyć, że stretch to wodoodporna folia, która wyróżnia się dużymi możliwościami kryjącymi. Do najpopularniejszych jej rodzajów należą m.in.:

  • folia stretch jumbo,
  • folia stretch maszynowa,
  • folia stretch ręczna,
  • folia stretch beztubowa.
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz