Materiał Partnera

Wady i zalety rolet typu dzień i noc.

Wady i zalety rolet typu dzień i noc.

Rolety typu dzień i noc bardzo szybko zyskały ogromną popularność w świecie aranżacji wnętrz. To niespotykane dotąd rozwiązanie stało się prawdziwym fenomenem. Rolety typu dzień i noc zaskakują swoim wyglądem i zachwycają funkcjonalnością. Produkty tego typu bez problemu znajdziemy w dobrym sklepie, który oferuje artykuły do dekoracji wnętrz. Jakie są największe zalety rolet typu dzień i noc? Czy wyrób ten posiada jakieś wady?

Jak działają rolety typu dzień i noc?

Rolety typu dzień i noc zbudowane są z materiałowych pasów, ułożonych naprzemiennie. Jedne pasy wykonane są z transparentnej tkaniny, a drugie z przyciemniającej. Manipulując mechanizmem, jesteśmy w stanie ustawić pasy różnorodnie względem siebie, co daje nam wiele możliwości przysłonięcia okna- od odsłonięcia, aż do całkowitego zasłonięcia. Rolety Duo – bo taka nazwa stosowana jest zamiennie – stanowią także bardzo ciekawy dodatek aranżacyjny. Jak zapewnia specjalista z firmy Magia Barw, która zajmuje się sprzedażą artykułów dekoracyjnych do domu – różnorodność tkanin, z których produkowane są rolety typu dzień i noc, pozwala na perfekcyjne dopasowanie ich do wyglądu każdego pomieszczenia.

W jaki sposób montowane są rolety Duo?

Umiejętne połączenie rolet typu dzień i noc z innymi elementami wystroju, pozwala na stworzenie wnętrza o unikalnym charakterze. Rolet tego rodzaju nie stosuje się na zewnątrz budynku. Montaż może odbywać się na trzy sposoby:

  • rolety duo wolnowiszące- przykręca się je do ramy okiennej lub ściany nad oknem. Takie rozwiązanie polecane jest zwłaszcza w przypadku dużych i ciężkich modeli;
  • montaż bezinwazyjny/mini- rolety montuje się na specjalnych zaczepach, które nie powodują uszkodzenia skrzydła okiennego. Cały proces instalacji jest szybki i nie nastręcza problemów;
  • rolety w kasecie- dodają wnętrzu elegancji, rolety możemy w każdej chwili schować do kasety, pasującej do wystroju pomieszczenia. Wyposażone są one w specjalne prowadnice, które utrzymują materiał w odpowiedniej pozycji.

Co zyskujemy decydując się na montaż rolet typu dzień i noc?

Ogromną zaletą rolety typu dzień i noc jest możliwość płynnej regulacji światłem. W każdej chwili możemy dostosować jego ilość do aktualnych potrzeb. Rolety duo można całkowicie zwinąć czy mocno przyciemnić, zapewniając sobie maksymalny komfort. Produkty te mają również bardzo dekoracyjny charakter, co zostało już wspomniane. Bogactwo modeli sprawia, że nawet najbardziej wymagający klient, znajdzie coś dla siebie. Montaż rolet także nie jest bardzo skomplikowany, zwłaszcza jeśli powierzymy go fachowcom. Rolety duo łatwo jest też utrzymać w czystości. Czy produkt tego rodzaju posiada jakieś wady? Nieliczni twierdzą, że rolety typu dzień i nic nie prezentują się atrakcyjne z zewnątrz budynku. Niektórzy narzekają też na brak możliwości całkowitego zaciemnienia pomieszczenia, które – z powodu konstrukcji- ciężko osiągnąć.

Opracowanie:
Przeźmierowo, Czereśniowa 2
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz