Materiał Partnera

W jaki sposób wybrać dostawcę akcesoriów do produkcji mebli

W jaki sposób wybrać dostawcę akcesoriów do produkcji mebli

Choć podstawę budowy mebli stanowią takie materiały, jak: drewno, płyty pilśniowe, wiórowe i inne, o funkcjonalności i charakterze mebla decydują akcesoria. Dlatego zakłady trudniące się wyrobem mebli przywiązują dużą wagę do jakości dodatków. W jaki sposób wybrać dostawcę akcesoriów przydatnych przy produkcji mebli? Na co zwrócić szczególną uwagę, porównując oferty?

Akcesoria do produkcji mebli – czyli co?

Akcesoria meblowe to szeroka grupa niepozornych artykułów, które w przeważającej mierze wpływają na to, czy mebel jest przyjazny w użytkowaniu, praktyczny i funkcjonalny. Co zalicza się do gamy akcesoriów wykorzystywanych przy produkcji artykułów meblarskich?

Są to rzeczy, na które albo nie zwracamy uwagi, albo przeciwnie – oczekujemy, że będą stylowym dopełnieniem mebla. Do akcesoriów zaliczamy na przykład: uchwyty, zawiasy, listwy przyblatowe, listwy oświetleniowe, profile, prowadnice, obrotnice, kółka, zamki, nogi, wieszaki wylicza ekspert z firmy Rudex Akcesoria Meblowe.

Dlaczego akcesoria są tak istotne? Te, których nie widzimy, odpowiadają za stabilność mebla, a też zapewniają płynność poruszania się np. szuflad. Od jakości akcesoriów będzie zależało to, jak długo mebel nam posłuży. Płyty meblowe trudno uszkodzić, ale nawet uszkodzone, odrapane i nadgryzione zębem czasu będą spełniać swoją funkcję, o ile wszystkie mechanizmy pozostaną sprawne, uchwyty będą na swoim miejscu, a prowadnice zachowają pozycję i kształt. Z drugiej strony nawet najpiękniejsze lite drewno nie sprawdzi się na co dzień, gdy będzie wyposażone w niskiej jakości, szybko zużywające się lub niepoprawnie zamontowane akcesoria.

Z kolei te widoczne na pierwszy rzut oka – nogi, uchwyty, okucia – mają wpływ na estetykę mebla. Niekiedy wystarczy zmienić tylko te elementy, aby nadać sprzętowi nowy charakter i odświeżyć wystrój.

Jak wybrać dostawcę akcesoriów do produkcji mebli?  

Zakłady, które produkują hurtowo, potrzebują stałego dostępu do wysokiej jakości akcesoriów meblarskich. Dlatego dla producentów, którzy cenią jakość swoich wyrobów, ważne jest to, aby znaleźć niezawodnego dostawcę. Jaki powinien być?

Warto zainteresować się ofertą firmy, która od lat działa na rynku, bo w parze ze stażem idzie doświadczenie. Można też przypuszczać, że skoro firma istnieje długi czas, zdobyła zaufanie i przez lata nie straciła na jakości. Dobrze jest także korzystać z usług dostawcy, który współpracuje ze sprawdzonymi producentami. Oprócz tego można spodziewać się solidności i wysokiej jakości po firmach o dużym zasięgu. Szerokie pole działania lub rozbudowana sieć placówek świadczą o tym, że dostawca z czasem rozwinął swój biznes, a to przemawia na jego korzyść.  

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz