Materiał Partnera

Jaki materac wybrać?

Jaki materac wybrać?

Spanie na dobrym materacu bardzo trudno porównać ze spaniem na przeciętnym czy wręcz złym posłaniu. Sen ma kluczowe znaczenie dla naszego zdrowia i samopoczucia – bardzo wiele problemów zdrowotnych związanych z motywacją, stresem i chęcią do działania jest powiązana z jego jakością. Odbierając sobie szansę na dobry sen, odbieramy sobie szansę na sukces. Na materacu nie powinniśmy zatem oszczędzać, warto wybrać model, który posłuży nam jak najlepiej, zapewniając lepszy start każdego dnia. Na co zwrócić uwagę przy jego wyborze?

Odpowiednie źródło

Chociaż sklepów oferujących materace nie brakuje, a ich ceny mogą niejednokrotnie wydać się bardzo kuszące, w praktyce jakość oferowanych produktów bardzo się różni. Trudno jest ją ocenić, gdy kupujemy materac przez Internet, no chyba że zamierzamy zakupić materac od znanego i renomowanego producenta, takiego jak firma Arcona. Jej materace są przede wszystkim bardzo wysokiej jakości. Zastosowane do ich produkcji prestiżowe tkaniny i wyselekcjonowane pianki zapewniają optymalne warunki podczas snu. Istotna jest także kwestia estetyczna, która w tym przypadku również nie została potraktowana po macoszemu. Różnicę pomiędzy takimi materacami a takimi słabej jakości zauważymy od razu.

Parametry materaców

Wiele parametrów materaca da się dostrzec na pierwszy rzut oka. Ważna będzie przede wszystkim jego wielkość – chcemy, aby zakupiony materac mieścił się w ramach łóżka, dlatego przed jego zakupem musimy uzbroić się w miarę i notes. Najważniejsze kwestie pozostają jednak ukryte i wynikają bezpośrednio z budowy materaca. Należy do nich na przykład jego twardość, którą musimy dostosować do obciążenia, jakiemu będzie poddawany dany materac. Jeżeli spać mają na nim dwie osoby, musimy postawić na materac o wyższej trwałości, natomiast jeżeli jedna, możemy wybrać model bardziej miękki. Wiele z materaców ma dwie strony o różnych właściwościach, dzięki czemu możemy dopasować materac do okoliczności. Inna ważna kwestia wynikająca bezpośrednio z budowy materaca łóżkowego to poziom wentylacji. Ta musi stać na wysokim poziomie, ponieważ tylko w ten sposób zachowamy komfort snu oraz jego odpowiednią higienę. Jakość wykonania materaca wpływa także na jego żywotność. Taki, który został wykonany przez renomowanego producenta materacy, posłuży nam przez długi czas. Warto jednak wiedzieć, że każdy materac podlega zużyciu – należy sprawdzić parametry naszego materaca już teraz. Jeżeli wydaje się nam zbyt miękki, zaczęliśmy nagle cierpieć na bóle pleców czy karku lub się nie wysypiamy, to znak, że trzeba go wymienić.

Opracowanie:
Malbork, al. Wojska Polskiego 91
tel. 55 272 82 62
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz