Artykuł sponsorowany

Usługowa obróbka drewna dla każdego

Usługowa obróbka drewna dla każdego

Drewno uważane jest za wysokiej jakości, trwały materiał, który umożliwia produkcję wielu przedmiotów w naszym otoczeniu. Meble, dekoracje, więźby dachowe i szkielety rozmaitych konstrukcji wymagają jednak wstępnie obrobionych elementów. Rozwój technologii pozwolił nam na wykorzystanie metod obróbki na co dzień kojarzonych z metalem np. frezowania.

Szukając materiałów nawiązujących do natury, od razu na myśl przychodzi nam drewno. Jest ono nie tylko wytrzymałe, ale również estetycznie wygląda wewnątrz naszych mieszkań i domów, a drewniane meble i konstrukcje stanowią ciekawy element aranżacji ogrodów. To materiał, który odpowiednio zaimpregnowany i pielęgnowany posłuży nam przez lata. Po drewniane elementy najlepiej wybrać się do sprawdzonego tartaku, jak na przykład Tartak Kraszewice, który zazwyczaj ma w swojej ofercie ich obróbkę. Dzięki temu od razu otrzymamy finalny produkt, który znacznie przyśpieszy realizację zaplanowanych prac.

Obróbka drewna, na czym polega?

Drewno to materiał wykorzystywany w wielu branżach i wymaga odpowiedniego przygotowania i konserwacji. Pracując z nim, szukamy coraz to nowszych i zwiększających efektywność naszej pracy sposobów i technologii obróbki. Szukamy odpowiedzi na to, jak usprawnić pracę bez pogorszenia jakości otrzymywanych produktów, więc coraz częściej sięgamy po nowinki techniczne i nowe metody kształtowania używanych przez nas materiałów budowlanych. Jedną z ciekawych technik jest komputerowa obróbka drewna wykorzystująca skrawanie jako metodę uzyskania pożądanego kształtu lub wzoru. Ten proces jest niezbędny, jeśli chcemy uzyskać gotowe do użytku elementy drewniane oraz elementy powstałe z materiałów drewnopodobnych. Najczęściej stosuje się frezowanie, którego największą zaletą jest dokładność i możliwość uzyskania nawet skomplikowanych kształtów. Wymagane jest do tego specjalne oprogramowanie sterujące pracą urządzeń- frezarek wykorzystywanych do zmiany kształtu drewna. Frezowanie pozwala nie tylko wyciąć zaprojektowany wzór w drewnie, ale pozwala na skrawanie i modyfikację krawędzi np. wygładzenie ich powierzchni. Najpierw należy przygotować projekt interesujących nas elementów i części na komputerze. Następnie przekształca się go w szczegółowy plan sterowania wykorzystywaną w procesie maszyną, a na końcu poddaje się obróbce drewniany  element.

Skąd popularność obróbki CNC?

Skoro świat idzie tak szybko do przodu, nie powinno być szczególnie zaskakującym, że w tartaku wykorzystuje się oprogramowanie komputerowe. Jednak przekłada się to przede wszystkim na sposób organizacji pracy, jej koszty, efektywne wykorzystanie materiału oraz zyski i wygodę użytkowania przetworzonych elementów. Obróbka CNC to przede wszystkim powtarzalność uzyskanych części i pewność, że są dokładnie takie same, przez co eliminuje się ryzyko nieprawidłowo wytworzonych partii. Tak uzyskana powtarzalność wzoru zadowoli najbardziej wymagających odbiorców. To niezmierne ważne w branży meblarskiej, przy produkcji schodów z drewna czy innych elementów konstrukcyjnych. Jest to technika, która wciąż się rozwija i dostosowuje do potrzeb klientów z każdej branży. I oferuje nam to, co dziś jest szczególnie cenne: oszczędność czasu i wydatków przy produkcji drewnianych detali.

Opracowanie:
Kraszewice, Kaliska 1
tel. 695 555 553
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz