Materiał Partnera

Usługi transportowe dla firm

Usługi transportowe dla firm

Przewożenie towarów na terenie kraju i poza jego granice stanowi ważny element funkcjonowania większości zakładów produkcyjnych i placówek handlowych. Wszystkim takim firmom swoje usługi świadczą wyspecjalizowane firmy transportowe wyposażone w specjalistyczny tabor samochodowy.

Transport usługowy a własna baza samochodowa

Transport to niezbędny element współpracy międzynarodowej wspierający wysoko wyspecjalizowane firmy produkcyjne lub handlowe. Wiele dużych zakładów dysponuje własnymi bazami transportowymi zwłaszcza wtedy, gdy wymiana towarów i surowców stanowi podstawę produkcji, jednak znaczna część współczesnych przedsiębiorstw korzysta z nowej oferty usług, jakie świadczy  branża logistyczna i transportowa. W porównaniu do konieczności utrzymania kosztownego taboru oraz zatrudniania i szkolenia kierowców zlecanie przewozów bywa ekonomiczniejsze i wygodniejsze. Dodatkowym atutem jest też możliwość powierzenia specjalistycznej firmie całkowitej obsługi transportu włącznie z aspektami formalnymi czy takimi czynnościami, jak załadunek, wyładunek i magazynowanie. Firmy transportowe oferują usługi w szerokim zakresie lub też posiadają określoną specjalizację, jak na przykład przewozy ADR czy dłużycy. Zleceniodawca ma możliwość wyboru takiego wykonawcy, który dysponuje odpowiednim wyposażeniem i kwalifikacjami.

Przewozy stałe i jednorazowe

Korzystanie z oferty usług transportowych ma tę zaletę, że można złożyć zlecenie przewozowe zawsze wtedy, gdy jest ono potrzebne. Firmy stale wysyłające towary poza granice kraju mają możliwość podpisania umowy, na podstawie której zleceniodawca i usługodawca współpracują ze sobą przez wiele miesięcy lub lat, a przewozy realizowane są na określonych w umowie zasadach. W takich sytuacjach nie potrzeba już każdorazowego poszukiwania wykonawcy, sporządzania nowych dokumentów i uzgadniania kwestii formalnych czy finansowych. Zasady współpracy zostają na stałe określone i każda ze stron wie, czego może oczekiwać. Z drugiej strony firmy transportowe oferują też możliwość jednorazowego lub okazjonalnego wynajmowania pojazdu, jeśli na przykład własny samochód firmy jest niedostępny lub też trzeba wysłać do przyszłego klienta próbkę towaru. Jednorazowe zlecenia są również wykorzystywane przez firmy zajmujące się handlem internetowym przedmiotami o dużych gabarytach.

Transport międzynarodowy

Jedną z opcji przewozów towarowych jest transport w obrębie krajów Unii Europejskiej. Firma transportowa Quality Logistics Dominik Grela to jedno z takich przedsiębiorstw realizujących szeroko rozumiane usługi transportowe w skali międzynarodowej. Atutem takiego spedytora jest jego wszechstronność, co oznacza, że posiada on nie tylko zróżnicowany tabor samochodowy, ale też własne magazyny przeładunkowe oraz flotę nowoczesnych ciężarówek, dzięki którym możliwe jest przewożenie towarów drogą lądową bez konieczności ich przeładowywania. Na czynności usługowe w ramach transportu międzynarodowego składa się odbiór towaru od klienta, jeśli nie zostanie on dostarczony do magazynu, wszystkie niezbędne formalności, załadunek i wyładunek, a także składowanie we własnych magazynach w okresach przestoju czy oczekiwania na przewóz.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz