Materiał Partnera

Usługi dźwigowe niezbędne na placu budowy

Usługi dźwigowe niezbędne na placu budowy

Zrealizowanie konkretnej inwestycji budowlanej wymaga zaangażowania profesjonalnej ekipy oraz ciężkiego sprzętu. Trudno wyobrazić sobie sprawne przeprowadzenie prac związanych z konstruowaniem obiektów bez wykorzystania nowoczesnych dźwigów. Dzięki ich sporemu udźwigowi wszelkiego rodzaju materiały budowlane czy elementy konstrukcyjne mogą być z powodzeniem transportowane w określone miejsca.

Przenoszenie ciężkich materiałów

Na budowie wykorzystywane są solidne elementy, które nierzadko wykonuje się m.in. z betonu. Ich waga wynosi nierzadko kilkanaście ton, co skutecznie uniemożliwia transportowanie za pomocą koparko-ładowarek czy innego sprzętu tego typu. W takiej sytuacji niezbędne jest wynajęcie specjalistycznego dźwigu. Charakterystyczne żurawie są jednym z podstawowych elementów na budowach, gdzie użytkuje się je w celu przenoszenia poszczególnych, ciężkich lub ponadgabarytowych materiałów. Nowoczesny sprzęt dysponuje udźwigiem od 10 do 80 ton, co umożliwia podniesienie i bezpieczne przetransportowanie nawet kompletnych elementów konstrukcyjnych.

Warto jednak pamiętać, że dźwigi są niezwykle kosztowne, dlatego dobrym rozwiązaniem jest ich wynajęcie. W takim wypadku konieczne jest także zadbanie o profesjonalnego operatora, który poradzi sobie ze zleconymi przez kierownika budowy zadaniami. Jerzy Wysokiński PPHU to firma zajmująca się kompleksowo usługami dźwigowymi, które niezbędne są m.in. na budowach. Jakie jeszcze konkretnie prace wykonuje się za pomocą dźwigu i podobnego sprzętu?

Różne prace na wysokościach

Ze względu na swoją wysokość dźwig jest wykorzystywany szczególnie przy budowaniu konstrukcji piętrowych. Dostarczenie poszczególnych materiałów budowlanych może być problematyczne w takiej sytuacji, co jednak nie stanowi trudności w przypadku wynajęcia profesjonalnych usług dźwigowych. W ramach realizowanych czynności operator żurawia jest w stanie przetransportować nie tylko poszczególne elementy konstrukcyjne czy materiały, ale także rozmaite maszyny budowlane. Warto jednak w tym wypadku zwrócić uwagę na dopuszczalny udźwig maksymalny konkretnego modelu i wybrać firmę dysponującą nowoczesnymi, wytrzymałymi dźwigami.

Co ciekawe, firmy zajmujące się świadczeniem profesjonalnych usług dźwigowych nierzadko prowadzą  także działalność w zakresie wynajmowania podnośników koszowych. Za ich pomocą wykonywane są prace na wysokościach, które realizuje się nie tylko na placach budowy, ale także przy konserwacji obiektów czy np. odśnieżaniu dachów w sposób bezpieczny i profesjonalny.

Opracowanie:
Biała Podlaska, Włoska 12
tel. 604 528 298
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz