Materiał Partnera

Usługi doradcze w budownictwie

Usługi doradcze w budownictwie

Budownictwo jest szeroką branżą. Podzielić je można choćby na budownictwo ogólne, przemysłowe i mostowe. Poważne prace budowlane, takie jak np. budowa mostów, wymagają zatrudnienia doświadczonej firmy. Oprócz samego wykonywania prac, ważne jest nadzorowanie inwestycji budowlanych. Duże firmy budowlane posiadają w swoich szeregach pracowników odpowiedzialnych za różne czynności podczas przeprowadzania robót.

Podstawowy zakres działań w budownictwie

Podczas realizowania dużych inwestycji budowlanych warto korzystać z usług doświadczonych i rzetelnych firm. Jak tłumaczy specjalista z firmy Format Andrzej Karapyta, w dużych firmach najczęściej zatrudniani są doświadczeni i wykwalifikowani pracownicy, posiadający dobrą znajomość branży budowniczej. Poza tym w działalności takiej firmy niezbędne jest posiadanie odpowiednich uprawnień. Oczywiście poważne prace budowlane nie są możliwe do wykonania bez posiadania specjalistycznych narzędzi i maszyn. Przedsiębiorstwa zajmujące się budownictwem oferują usługi z różnych dziedzin w tej branży, a są to między innymi:

  • budownictwo ogólne i przemysłowe,
  • budownictwo mostowe.

Firmy zajmujące się budownictwem ogólnym i przemysłowym w zakresie swoich usług wykonują prace prefabrykacyjne, czy montaż stalowych konstrukcji obiektów przemysłowych i innych budynków. Budownictwo mostowe różni się od ogólnego przede wszystkim budowanymi obiektami. Dla przedsiębiorstw zajmujących się tą dziedziną budownictwa, budowa mostów lub remont mostów nie stanowią większego kłopotu. Poza tym pracownicy takiej firmy zajmują się prefabrykacją, dostawą i montażem konstrukcji stalowych mostowych oraz projektowaniem, dostawą i montażem dylatacyjnych urządzeń jednomodułowych i wielomodułowych.

Nie należy zapominać, że wszystkie inwestycje budowlane powinny być nadzorowane przez wykwalifikowanych do tego fachowców. Poza tym firmy oferujące usługi doradcze w zakresie budownictwa mogą sporządzać orzeczenia i ekspertyzy techniczne oraz opinie, również te na rzecz sądu. Pole działania takich przedsiębiorstw dotyczy także przeprowadzania badań okresowych budynków i konstrukcji budowlanych. Kontrole okresowe obiektów budowlanych są obowiązkowe. Przeprowadzane są przez wykwalifikowane osoby, a ich celem jest utrzymanie obiektu we właściwym stanie.

Pozostała oferta

Firmy przeprowadzające nadzory inwestorskie na placach budowy, wykonują również inne prace. Do takich prac należy diagnostyka obiektów i konstrukcji. Do przeprowadzania takich działań wykorzystywane są specjalistyczne sprzęty. Jednym z nich jest kamera termowizyjna, za pomocą której wykonywane są pomiary termowizyjne. Analiza termowizyjna pozwala na wykrycie różnych wad w konstrukcjach. Mogą to być wady izolacji instalacji cieplnych, wady rozdzielni elektrycznych, a także wady wentylacji i filtracji powietrza. Poza tym takie firmy wykonują:

  • badania wytrzymałości betonów,
  • pomiary drgań i ich wpływ na budowle,
  • diagnostykę konstrukcji żelbetowych,
  • ocenę konstrukcji betonowych i stalowych po pożarach.

Opracowanie:
Chrzanów, Oświęcimska 73
tel. 512 243 212
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz