Materiał Partnera

Usługi biura rachunkowego pomocne w założeniu własnej działalności

Usługi biura rachunkowego pomocne w założeniu własnej działalności
Dobrze prosperująca firma, która nieustannie się rozwija i buduje wiele kontaktów biznesowych to marzenie każdego przedsiębiorcy. Najpierw jednak należy zmierzyć się z wieloma formalnościami i wymogami do spełnienia w początkowych etapach formowania własnej działalności gospodarczej. Skuteczną pomocą okazują się biura rachunkowe, świadczące kompleksowe wsparcie księgowe dla nowych firm.

Kłopotliwa rejestracja

Rozpoczęcie prowadzenia własnej działalności gospodarczej nieodłącznie związane jest z koniecznością jej zarejestrowania. Do tego celu niezbędne jest wypełnienie wniosku CEIDG-1, który stanowi jednocześnie zgłoszenie do wielu instytucji: ZUS/KRUS, GUS oraz naczelnika Urzędu Skarbowego. Dla początkującego przedsiębiorcy poszczególne rubryki konieczne do wypełnienia mogą okazać się nieco skomplikowane, dlatego warto już na tym etapie rozpocząć owocną współpracę z dobrym biurem rachunkowym. Jednym z bardzo istotnych aspektów wypełniania druku CEIDG-1 jest wybór odpowiedniej formy rozliczania podatku dochodowego. Warto tę rubrykę skonsultować z doświadczonymi, wykwalifikowanymi księgowymi, którzy doradzą optymalne rozwiązanie w tym zakresie. Biuro rachunkowe Agso jest też w stanie kompleksowo prowadzić księgowość firmy – decydując się na taką formę, również należy to uwzględnić w druku CEIDG-1. W ostatniej rubryce wniosku udzielić można pełnomocnictwa w zakresie m.in. prowadzenia ksiąg rachunkowych. Wybór doświadczonego biura to spora wygoda – księgowi będą odpowiedzialni za wszystkie sprawy związane np. z Urzędem Skarbowym.

Wiele formalności

Poprawne wypełnienie i złożenie druku CEIDG-1 to jednak nie koniec formalności związanych z zakładaniem własnej działalności gospodarczej. Kolejnym krokiem jest zdobycie numeru REGON oraz Numeru Identyfikacji Podatkowej. Pierwszy z wymienionych jest niezbędny do załatwienia wszelkich spraw związanych z urzędem skarbowym i ZUS, wykorzystuje się go również podczas zawierania umów czy wykonywania rozliczeń. Ważne jest, by pamiętać o zamieszczeniu numeru REGON na firmowych pieczęciach, o czym z pewnością przypomni przedsiębiorcy dobre biuro rachunkowe. NIP to z kolei numer konieczny do przeprowadzenia odpowiednich rozliczeń podatkowych. Założenie własnej działalności gospodarczej to także konieczność złożenia odpowiedniego druku do ZUS. Kompleksowe usługi biura rachunkowego obejmują też pełne wsparcie na tym etapie, a konsultacje ze specjalistami wyjaśniają wszelkie wątpliwości również w zakresie kas fiskalnych. Okazuje się bowiem, że próg obrotu, po jakim urządzenie fiskalne jest przez prawo wymagane, jest stosunkowo niski – wynosi zaledwie 20000 złotych rocznie. Biuro rachunkowe pomoże w zgłoszeniu do Urzędu Skarbowego faktu zakupu i korzystania z kasy fiskalnej, co także stanowi sporą pomoc dla nowego przedsiębiorcy. Warto więc założyć własną działalność gospodarczą w pełni profesjonalnie – w tym celu niezbędne jest wsparcie doświadczonych księgowych.

Opracowanie:
Kraków, Zakopiańska 9
tel. 733 248 719
Oceń artykuł (0)
0,0
Komentarze
Dodaj komentarz