Materiał Partnera

Ubezpieczenie grupowe z firmą Ubezpieczenia Ewa Kraska

Ubezpieczenie grupowe z firmą Ubezpieczenia Ewa Kraska

Ubezpieczenie na życie to ochrona w nieprzewidzianych sytuacjach dla całej rodziny. Powinieneś jednak wiedzieć, że taki spokój możesz zapewnić sobie również w postaci ubezpieczenia grupowego, które być może oferuje Twój pracodawca. Pracowniku – sprawdź, na czym polega ubezpieczenie grupowe i jakie są jego warunki. Pracodawco – przekonaj się, że polisa grupowa z firmą Ubezpieczenia Ewa Kraska może być świetną propozycją dla Twojego przedsiębiorstwa.

Na czym polega ubezpieczenie grupowe?

Jak sama nazwa wskazuje, ubezpieczenie grupowe to rodzaj ochrony życia, który swoim zakresem obejmuje przynajmniej kilka osób. To propozycja kierowana do właścicieli firm zatrudniających pracowników, choć warto wiedzieć, że ubezpieczenie grupowe to wariant, z którym można spotkać się nie tylko w zakładzie pracy, ale również w przedszkolu i szkole, w banku, a nawet w biurze podróży. Charakteryzuje je przede wszystkim niska składka, ale także określony zakres ochrony, który wybiera pracodawca i na który pracownik nie będzie mieć wpływu, choć większość przedsiębiorców decyduje się na rozszerzone pakiety. Składka na ubezpieczenie grupowe może być pokrywana przez pracodawców lub potrącana z wypłaty osoby zatrudnionej – dzięki temu nie musi ona pamiętać co miesiąc o wykonaniu przelewu.

Jakie są warunki ubezpieczenia grupowego?

Ubezpieczenie grupowe obejmuje tylko tych pracowników, którzy mają podpisaną umowę ze swoim pracodawcą. W przypadku ustania ciągłości zatrudnienia pracownik automatycznie nie podlega ochronie. Warunki ubezpieczenia w głównej mierze będą zależeć od wybranego wariantu. Jego zakres może obejmować zarówno śmierć ubezpieczonego, jak i poważną chorobę, uszczerbek na zdrowiu, pobyt w szpitalu, ale również śmierć bliskich osób: rodziców czy współmałżonka. Warto zauważyć również, że ubezpieczenia grupowe dostępne w zakładach pracy mogą zawierać różne dodatki, takie jak pakiety medyczne czy pomoc assistance, w której może mieścić się między innymi transport medyczny, domowa opieka pielęgniarki czy rehabilitacja.

Dużym atutem ubezpieczeń grupowych jest stosunkowo krótki okres karencji na wybrane zdarzenia. Ten fakt docenią przede wszystkim przyszli rodzice – w niektórych zakładach ubezpieczeniowych karencja wynosi 6 miesięcy, dlatego też ubezpieczyć się może kobieta, która już jest w ciąży, a mimo to zostaną jej wypłacone pieniądze z tytułu urodzenia dziecka. Przygotowywaniem ofert ubezpieczeń grupowych dopasowanych do potrzeb danego przedsiębiorstwa zajmuje się firma Ubezpieczenia Ewa Kraska. Specjalista ustali z właścicielem działalności zakres ochrony, a także wysokość składki, która dla pracowników może okazać się bardziej atrakcyjna niż miesięczny koszt ubezpieczenia indywidualnego.

Opracowanie:
Chechło Pierwsze
tel. 698 898 704
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz