Artykuł sponsorowany

Ubezpieczenie domku letniskowego z firmą Warta S. A. Agnieszka Drzymała

Ubezpieczenie domku letniskowego z firmą Warta S. A. Agnieszka Drzymała

W dobie pandemii wzrosło zainteresowanie domkami letniskowymi. Polacy coraz chętniej decydują się na ich zakup, inwestując w kwaterę, do której będą mogli wybrać się bez względu na sytuację epidemiologiczną. O ile nowi właściciele nie zapominają przedłużyć polisy na swoje główne lokum, o tyle rzadko kiedy pamiętają o ubezpieczeniu domku letniskowego. Dlaczego warto ubezpieczyć letnią bazę wypadową z firmą Warta S. A. Agnieszki Drzymały?

Czy warto ubezpieczyć domek letniskowy?

Domek letniskowy częściej przypomina niewielką, ale funkcjonalną chatkę niż pokaźną letnią rezydencję. Być może właśnie dlatego większość osób wychodzi z założenia, że nie warto ubezpieczać tej nieruchomości, w końcu nie ma w niej nic wartościowego. To duży błąd, o którym szybko można przekonać się na własnej skórze. Twój portfel z pewnością odczuje konsekwencje wybitej szyby, którą będzie trzeba naprawić, a przecież w domku letniskowym nie bywasz codziennie, nie możesz więc dopilnować jego stanu. Możesz za to regularnie opłacać polisę i nie przejmować się kosztami wymiany okna rozbitego przez wandali.

Innym argumentem, który zdecydowanie przemawia za ubezpieczeniem domku letniskowego, jest fakt, że letnie nieruchomości najczęściej zlokalizowane są w mało uczęszczanych okolicach, w otoczeniu lasów czy jezior, a na takich terenach łatwo o pożary, zalania czy zatopienia. Polisę można poszerzyć o odszkodowanie związane z uszkodzeniami w wyniku innych zjawisk atmosferycznych, takich jak wichura czy uderzenie pioruna. Zaletą ubezpieczenia domku letniskowego jest jej elastyczność – możesz podpisać umowę na rok lub od razu na trzy lata.

Co wchodzi w zakres ubezpieczenia domku letniskowego?

Należy zacząć od tego, co właściwie obejmuje ubezpieczenie. Polisa chroni przed poniesieniem kosztów związanych ze zniszczeniem murów, czyli fundamentów, ścian, dachu, schodów zewnętrznych czy tarasu, ale również elementów wyposażenia, których nie da się zdemontować, takich jak płytki ceramiczne czy panele, a także wanna, umywalka czy sedes w łazience oraz lodówka i inny sprzęt AGD w zabudowie. Jeśli domek letniskowy jest podpiwniczony, ubezpieczenie obejmie również tę część nieruchomości, a także rynny balustrady czy parapety zewnętrzne.

Zakres polisy warto dopasować do swoich potrzeb i usytuowania posesji. W tej kwestii pomóc może firma Warta S. A. Agnieszka Drzymała. Przedstawiciel towarzystwa ubezpieczeniowego z Bełchatowa indywidualnie dopasuje ofertę ubezpieczenia, odpowiadając na potrzeby swoich klientów. Zastanów się nad skorzystaniem z jego usług również wtedy, kiedy kończy Ci się umowa z ubezpieczycielem na ochronę samochodu czy mieszkania. Ubezpieczenie domku letniskowego to gwarancja spokoju nawet wtedy, kiedy Twoja letnia baza wypadowa ulegnie zniszczeniom przez pożar, powódź, wichurę czy kradzież z włamaniem w sezonie.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz