Artykuł sponsorowany

Ubezpieczenia kosztów leczenia – co pokrywa i ile kosztuje?

Ubezpieczenia kosztów leczenia – co pokrywa i ile kosztuje?

Ubezpieczenie KL to element polisy turystycznej, który pokrywa wydatki związane z udzieleniem pomocy medycznej. Wyjeżdżając na wakacje większość osób nie myśli o tragicznych scenariuszach i wizji przymusowego pobytu w szpitalu, dopóki sami nie ulegną wypadkowi. Koszty hospitalizacji w zagranicznych placówkach bywają bardzo wysokie, dlatego warto zabezpieczyć się na wypadek nieoczekiwanych zdarzeń.

Co pokrywa ubezpieczenie KL?

Wykupienie polisy z ubezpieczeniem KL to wyraz dbałości o zdrowie i finanse. Turyści, którzy zdecydują się zainwestować w taką ochronę, mają gwarancję, że koszty leczenia zostaną pokryte przez Ubezpieczyciela. Zakres i sumy kosztów leczenia w podróży są ustalane indywidualne przez każde TU, a dokładne informacje znajdują się w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia. Jak wskazuje agent ze Swarzędzkiego Centrum Ubezpieczeń, polisa KL może obejmować zarówno hospitalizację, badania medyczne i ratownictwo, jak i zakup środków farmakologicznych, opatrunków oraz transport medyczny do Polski. Uwaga! Cena ubezpieczenia turystycznego jest zależna od zakresu ochrony oraz rejonu. Koszt wykupu najtańszych pakietów wynosi zaledwie kilka złotych dziennie, niemniej przy zakupie polisy premium trzeba liczyć się w wydatkami rzędu kilkudziesięciu złotych na dzień.

Ubezpieczenia kosztów leczenia w podróży

Przed zakupem polisy podróżnej warto zwrócić uwagę na zakres wyłączenia odpowiedzialności Ubezpieczyciela. Większość TU odmawia wypłaty ubezpieczenia, jeżeli turysta nie wykupił rozszerzenia o choroby przewlekłe, takie jak cukrzyca czy astma, lub dopuścił się rażącego zaniedbania swojego zdrowia poprzez podjęcie ryzykownych zachowań. Co więcej, polisa nie obejmuje także sytuacji, w których pomoc medyczna miała związek z próbą samobójczą. Oprócz wyłączeń o charakterze ściśle medycznym warto pamiętać o innych przypadkach, takich jak udział ubezpieczonego w bójce, przyjmowanie substancji psychoaktywnych czy niewypełnienie obowiązku zaszczepienia się.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz