Artykuł sponsorowany

Typy przydomowych biologicznych oczyszczalni ścieków

Typy przydomowych biologicznych oczyszczalni ścieków

Efektywna oczyszczalnia ścieków skonstruowana przy domu jednorodzinnym to spora wygoda dla jego użytkowników. Takie rozwiązanie musi być jednak zaawansowane technologicznie oraz gwarantować odpowiednią wydajność czy właściwe parametry oczyszczania. Okazuje się, że istnieje kilka typów biologicznych przydomowych oczyszczalni ścieków – jakie zalety mają poszczególne rodzaje?

Niewielkie koszty eksploatacji

Jednym z najbardziej istotnych czynników przy wyborze przydomowej oczyszczalni ścieków są koszty eksploatacji. Utrzymanie ich na stałym, niskim poziomie to z pewnością spora zaleta oczyszczalni ścieków pracujących w unikatowej technologii obrotowych, biologicznych złóż tarczowych. Takie rozwiązanie działa na podstawie systemu kubeczkowego porcjowania ścieku i charakteryzuje się niewielką powierzchnią zabudowy. Jest też oszczędne – kompaktowa oczyszczalnia jest bezawaryjna i gwarantuje niskie koszty użytkowania. Technologia biologicznych złóż tarczowych dostępna jest jednak tylko u sprawdzonych producentów przydomowych oczyszczalni ścieków, do których grona zalicza się firma Trik Projekt. Szeroki asortyment obejmuje również oczyszczalnię pracującą w technologii biologicznego złoża zraszanego. Podobnie jak poprzedni model, także i ten odznacza się niewielkimi kosztami eksploatacji. Taka oczyszczalnia jest odporna na nierównomierny dopływ, a dzięki małej powierzchni zabudowy oraz automatycznej pracy zapewnia też oszczędności w zakresie gospodarki ściekami. Nie są to jednak jedyne rozwiązania w tym zakresie – co jeszcze proponują dobrzy producenci przydomowych oczyszczalni?

Wydajność przede wszystkim

Kolejnym z istotnych parametrów oczyszczalni ścieków stosowanej przy domach jednorodzinnych jest jej skuteczność – bardzo wysoką uzyskać można dzięki zastosowaniu technologii złoża fluidalnego. Tego typu oczyszczalnia ze względu na swoją budowę zapewnia odpowiednie parametry nawet przy nierównomiernym zrzucie ścieków. Brak skomplikowanych czynności serwisowych i obsługowych w połączeniu z niskim zużyciem energii sprawiają, że przydomowa oczyszczalnia pracująca w technologii złoża fluidalnego to jedno z efektywnych i nowoczesnych rozwiązań zakresie gospodarki ściekami. W takim trybie funkcjonowania dostępne są oczyszczalnie z różnego rodzaju zbiornikami – może to być zarówno mocny, monolityczny zbiornik z GRP, jak i wytrzymała konstrukcja z polietylenu. Kolejnym typem przydomowej biologicznej oczyszczalni ścieków jest wariant działający w technologii osadu czynnego. Proces tlenowej aktywacji osadu czynnego wykorzystuje się do uzyskania bardzo dobrych efektów eliminacji wszelkich zanieczyszczeń ze ścieków. Tego typu oczyszczalnia zapewnia dzięki temu brak konieczności dawkowania specjalistycznych biopreparatów, a wygenerowany osad doskonale nadaje się do kompostowania.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz