Materiał Partnera

Tynki maszynowe – najważniejsze informacje

Tynki maszynowe – najważniejsze informacje
Zarówno jeżeli chodzi o elewację, jak i ściany wewnętrzne, wszystkim inwestorom zależy na tym, aby ściany domu lub mieszkania prezentowały się tak dobrze, jak to tylko możliwe. Bez względu na to, czy mowa o pracach budowlanych, czy też remontowych, aby osiągnąć ten cel, trzeba wziąć pod uwagę wiele czynników, dotyczących samego materiału, a także rzetelnego wykonawstwa. Co zatem warto wiedzieć o procesie tynkowania maszynowego?

Tynkowanie maszynowe – największe korzyści

Położenie tynków za pomocą specjalistycznych pistoletów natryskowych niesie ze sobą wiele korzyści. Przede wszystkim należy wspomnieć o tym, iż w tym przypadku mamy do czynienia z procesem, który trwa od 3 do 4 razy krócej, niż przypadku rozwiązania tradycyjnego. Klienci nie muszą przejmować się zatem tym, iż ewentualny remont będzie długi i uciążliwy. Warto również zwrócić uwagę na to, iż mieszanka suchej zaprawy tynkarskiej z wodą, umieszczona jest w specjalistycznym agregacie.

Taki stan rzeczy sprawia, iż w bardzo łatwy sposób można zaoszczędzić sporą ilość miejsca, ponieważ nie ma potrzeby wykorzystania betoniarki, ani zorganizowania miejsca dla przechowywania wapna i piasku. Tynkowanie maszynowe może być stosowane zarówno w przypadku ścian zewnętrznych, jak i wewnętrznych. Wbrew powszechnie panującej opinii nie jest to metoda wyraźnie droższa niż położenie tynków narzucanych. Choć sam materiał rzeczywiście jest nieco droższy, to zaoszczędzić można na kosztach robocizny. Co jeszcze warto wiedzieć?

Rodzaje tynków maszynowych

Tynki maszynowe można podzielić ze względu na skład zaprawy, której skład, zawsze dostosowany jest do konkretnych potrzeb i oczekiwań klientów ostatecznych, a także konkretnych warunków środowiskowych – co szczególnie ważne jest w przypadku tynków zewnętrznych. Za najpopularniejsze uchodzą tynki wapienne, gipsowe i cementowo-wapienne. Rodzaj tynku, choć niezwykle istotny pod kątem technicznym, sam w sobie nie zapewni odpowiednich wrażeń estetycznych, ponieważ te, zależą przede wszystkim od doświadczenia wykonawcy.

Dlatego właśnie prace remontowe i wykończeniowe warto powierzyć najbardziej polecanym specjalistom, do których zdecydowanie zalicza się firma Termo-Dom. Z technicznego punktu widzenia trzeba podkreślić, że optymalny czas na tynkowanie to około 30 dni od wymurowania ścian z bloczków oraz 90 dni w przypadku ścian żelbetowych. Przed rozpoczęciem prac tynkarskich wstawiona i właściwie zabezpieczona musi zostać stolarka otworowa. Mury powinny być suche i oczyszczone ze wszelkich zbrudzeń.

Opracowanie:
Polanica-Zdrój, Norwida 9
tel. 785 736 316
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz