Materiał Partnera

Trzy kroki do ogrodu marzeń. Jak urządzić idealny zielony zakątek?

Trzy kroki do ogrodu marzeń. Jak urządzić idealny zielony zakątek?

Piękny ogród, w którym można wypocząć po pracy i zorganizować grilla dla znajomych to marzenie każdego, kto posiada własny dom. Projektowanie ogrodów nie jest jednak łatwe – współczesne ogrody spełniają wiele funkcji. Mają być nie tylko pięknym zakątkiem, gdzie można się zrelaksować wśród zieleni, ale także przestrzenią na wakacyjne imprezy i uprawianie zdrowych warzyw. Jak urządzić ogród idealny?

Ograniczenia i możliwości

Największe znaczenie podczas projektowania ogrodu ma działka, na której ma on powstać. To od jej wielkości i kształtu zależy, na co będziemy mogli sobie pozwolić.  Ważne jest też, by na tym etapie określić, jakie funkcje ma pełnić nasz ogród. Czy ma być wyłącznie miejscem wypoczynku wśród zieleni, czy chcielibyśmy też, by można było w nim zorganizować letnią imprezę dla znajomych albo prowadzić ogródek warzywny? Nad naszymi wymaganiami dotyczącymi ogrodu powinniśmy zastanowić się jeszcze przed spotkaniem z projektantem. Dzięki temu już na pierwszym spotkaniu będziemy mogli przedstawić wszystkie nasze sugestie, co znacznie ułatwi pracę nad projektem wymarzonego ogrodu.

Zadanie dla profesjonalistów

Jeśli wiemy już, jak powinien wyglądać nasz ogród marzeń, czas do pomocy w jego urządzeniu wezwać profesjonalistów. Dobry projekt, przygotowany na bazie doświadczenia i wiedzy ogrodniczej fachowców, pozwoli stworzyć piękny ogród, który spełni wszystkie nasze potrzeby. Jak przebiegają prace nad urządzeniem ogrodu? – Najpierw spotykamy się z naszymi klientami w miejscu, gdzie ma w przyszłości powstać ogród. To jest moment, w którym można doprecyzować swoje oczekiwania, wyrazić wszystkie ważne sugestie. Podczas kolejnego spotkania przedstawiamy już gotową koncepcję ogrodu. Jeśli projekt zostaje zaakceptowany, przystępujemy do właściwej pracy nad ogrodem – mówi nasz ekspert z firmy Zielone Marzenia. Paweł Dudziak. Po zaakceptowaniu przedstawionego projektu, pracownicy firmy, której zleciliśmy urządzenie naszego ogrodu, sadzą, sieją i kopią – jednym słowem, wykonują niezwykle ciężką pracę, która jest niezbędną do tego, by zwykły kawałek ziemi zamienić w ogród naszych marzeń.

Utrzymanie ogrodu

Dobrze zaprojektowany ogród nie powinien być dla nas trudny w utrzymaniu. Jeśli jednak mamy dość dużą działkę, przyda się nam system automatycznego nawadniania oraz robot do koszenia trawników. Dzięki temu czas spędzany w ogrodzie będzie dla nas przyjemnością, a nie ciężką, fizyczną pracą. Ogród zaprojektowany z uwzględnieniem naszych potrzeb nie będzie wymagać dużo pielęgnacji, by cieszyć nas swoim pięknem.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz