Materiał Partnera

Transport substancji niebezpiecznych – o czym należy pamiętać?

Transport substancji niebezpiecznych – o czym należy pamiętać?

Towary niebezpieczne muszą być przewożone z zachowaniem wszystkich przepisów i norm dotyczących zarówno oznakowania samochodu, przeszkolenia kierowców, jak i wyposażenia pojazdu. Na firmach zajmujących się transportowaniem substancji niebezpiecznych spoczywa ogromna odpowiedzialność, gdyż przewożony ładunek może stanowić realne zagrożenie dla ludzi. Gdzie znajdziemy firmę, specjalizującą się w transporcie substancji niebezpiecznych?

Płynne substancje niebezpieczne

Przewożenie płynnych substancji niebezpiecznych wymaga wyjątkowych środków ostrożności. Do tego typu substancji zaliczyć można między innymi środki dezynfekcji, kleje, jak i różnego rodzaju artykuły chemiczne. Korzystamy z tych produktów na co dzień, używając odpowiednich środków bezpieczeństwa. Jednak pamiętajmy, że tego typu preparaty, przeznaczone do użycia, dostępne są w niewielkich opakowaniach. Inaczej wygląda sytuacja, gdy transportowana jest ogromna ilość szkodliwej substancji. Wówczas niezwykle niebezpieczne są wszelkiego rodzaju awarie, stłuczki i wypadki, które przecież każdego dnia mają miejsce na drogach. Dlatego tak ważne jest, żeby tego typu substancje przewożone były w specjalnie przeznaczonych do tego pojazdach i odpowiednio zabezpieczone, bowiem wyciek substancji niebezpiecznej, mógłby doprowadzić do wielu groźnych dla życia i zdrowia ludzi sytuacji. Zagrożone byłoby również środowisko naturalne, a usuwanie szkód byłoby nie tylko kosztowne, ale także bardzo trudne. Dlatego transport substancji niebezpiecznych należy powierzać doświadczonym profesjonalistom. Zaufaniem i renomą cieszy się firma Salusvita ze Zgierza. Firma przewozi paliwa, płyny chemiczne oraz inne niebezpieczne płyny, a swoją ofertę kieruje zarówno do klientów krajowych, jak i zagranicznych.

Jaki pojazd może przewozić substancje niebezpieczne?

Nie ulega wątpliwości – źle zabezpieczone substancje niebezpieczne podczas transportu stanowią realne zagrożenie zarówno dla zdrowia i życia ludzi, jak i środowiska naturalnego. Wysoce szkodliwe substancje powinny być przewożone w samochodach właściwie oznakowanych i skonstruowanych w taki sposób, żeby jak najlepiej chroniły przewożony ładunek. Na nowoczesnych cysternach znajdziemy rzucające się w oczy pomarańczowe naklejki ostrzegawcze i informacyjne, które mówią nam, jaką substancję przewozi dany pojazd. Dzięki temu w razie wypadku służby mogą szybko podjąć odpowiednie kroki i właściwie zabezpieczyć miejsce.

Pamiętajmy, żeby przewóz płynów chemicznych, paliw i innych szkodliwych substancji to zadanie dla  doświadczonych przewoźników, którzy dysponują nowoczesną flotą pojazdów, dbają o odpowiednie oznakowanie cystern i stosują się do wszystkich zasad związanych z bezpiecznym przewożeniem substancji niebezpiecznych.

Opracowanie:
Zgierz, Milenijna 27 lok. 10
tel. 609 287 401
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz