Materiał Partnera

Taśmy modułowe – bezpieczne i długoletnie działanie

Taśmy modułowe – bezpieczne i długoletnie działanie

Taśmy modułowe mają szeroki zakres zastosowania w przeróżnych gałęziach przemysłu. Automatyzacja procesów transportowych usprawnia pracę i jest dużym ułatwieniem dla pracowników, którzy nie muszą sami  przenosić  elementów z jednego stanowiska na drugie. Należy jednak pamiętać, że praca z taśmami modułowymi wymaga zachowania podstawowych zasad bezpieczeństwa i utrzymywania odpowiednich warunków w pomieszczeniach.

Uważajcie na temperaturę

W swoim parku maszynowym zamontowaliście pierwszą taśmę modułową? Musicie teraz przeszkolić pracowników – zarówno w zakresie jej działania, jak i środków bezpieczeństwa, które muszą zachować. Jeśli czytaliście specyfikację techniczną, z pewnością wiecie,  że taśmy modułowe produkowane są przy użyciu materiałów termoplastycznych. Korzystając z taśm, należy więc pamiętać o jej łatwopalności. W żadnym wypadku nie powinny być zamontowane w pomieszczeniu, w którym mogłyby mieć bezpośredni kontakt z ogniem.  Pamiętajcie też, by dokładnie zapoznać się z dokumentacją techniczną, w której podano zakres temperatury zalecanej przy pracy ciągłej. Bezwzględnie zachowajcie wszystkie środki bezpieczeństwa, gdyż gazy wytwarzane przez taśmy w przypadku pożaru są toksyczne i stanowią zagrożenie dla życia i zdrowia pracowników.

Usuńcie wilgoć w pomieszczeniach

Niestety duża wilgotność powietrza w pomieszczeniu nie wpływa dobrze na pracę taśm modułowych, gdyż niektóre elementy termoplastyczne mogą ulegać powolnemu niszczeniu. Zaopatrzcie się w wilgotnościomierz, dzięki któremu będziecie mogli kontrolować warunki panujące w budynku. Na rynku dostępnych jest również mnóstwo pochłaniaczy wilgoci zapewniających skuteczne osuszanie powietrza i urządzeń klimatyzacyjnych. A jeśli specyfika branży nie pozwala na wyeliminowanie wilgoci, skonsultujcie się z producentem lub sprzedawcą taśm.

Kłopotliwy kurz

W niektórych sektorach przemysłu kurz jest nieodłącznym efektem pracy. Niestety pył przedostający się w różne zakamarki maszyn przyczynia się do ich psucia. Również i taśmy modułowe są narażone na zniszczenie. Przed zakupem urządzenia opowiedzcie więc o swoich wątpliwościach pracownikom firmy dystrybuującej zaopatrzenie techniczne. Z pewnością  wybiorą materiały, które będą bardziej odporne na działanie drobinek kurzu.

Czyszczenie i konserwacja

Skupiając się na realizacji swoich zamówień, nie zapomnijcie o urządzeniach, dzięki którym jest to możliwe! A dokładniej o ich regularnym czyszczeniu i czynnościach konserwatorskich. W ofercie REALL – Agencji Zaopatrzenia Technicznego – znajdziecie szeroki wybór past, olejów, smarów, środków antykorozyjnych i antyadhezyjnych do spawania Lusin. Weźcie sobie do serca nasze rady, a gwarantujemy, że taśmy będą działały sprawnie i bezawaryjnie przez długi czas.

Opracowanie:
Lublin, Wojciechowska 7l
tel. 81 536 13 00
Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz