Artykuł sponsorowany

Szycie odzieży od projektu do realizacji. Jak przebiega i co nam daje?

Szycie odzieży od projektu do realizacji. Jak przebiega i co nam daje?

Szycie odzieży w szwalni to doskonały wybór, jeżeli zależy Ci na rzetelnej realizacji własnego projektu. Dzięki kontaktowi z wykwalifikowanym zespołem specjalistów na każdym etapie produkcji, możesz mieć pewność, że zlecenie zostanie zrealizowane dokładnie według Twojego zamysłu. W razie wątpliwości, eksperci doradzą w kwestii wyboru surowców, a także technik produkcji. Szwalnia to doskonały wybór dla tych, którym szczególnie zależy na niepowtarzalności produktów oraz ich wysokiej jakości.

 

Wykonanie szablonów krawieckich 

 

Na podstawie projektu, czyli rysunku bądź zdjęcia, wykonywany jest najważniejszy etap produkcji, czyli tworzenie szablonów krawieckich. Zajmuje się tym konstruktor odzieży.  To dzięki szablonom krawieckim każda sztuka wyprodukowanej odzieży będzie taka sama. Na tym etapie dokonuje się również stopniowania wykrojów, czyli powstają szablony dla różnych rozmiarów. Ważne są również detale: liczba kieszeni, ich wymiary, głębokość, szlufki na pasek, kształt guzików, itp. Dokładny projekt produktu przyspieszy pracę. Po uzgodnieniu z Tobą wszystkich szczegółów szwalnia może rozpocząć produkcję.

 

Jaki materiał wybrać? 

 

Wybór surowców, to również decyzja, którą należy podjąć na samym początku.

 

Wybór składu tkaniny jak np. poliester, wełna, bawełna bądź ich mieszanki, to kluczowy element, który zaważy na charakterze wykonywanego projektu. Ważna jest również gramatura tkaniny, bądź dzianiny. Cienkie tkaniny lepiej sprawdzą się w kolekcjach wiosennych i letnich, ale z tym nie można przesadzić prześwitujący materiał t-shirtu, nie będzie wyglądał na dobry jakościowo. Pamiętajmy, że na etapie doboru surowców,  wybieramy również elementy takie jak suwaki, taśmy, ściągacze i sznurki, dlatego projekt należy dokładnie zaplanować od samego początku - wyjaśnia nasz rozmówca ekspert z firmy MB Szwalnia w Markach.

 

Zdobienie tkanin 

 

Końcowym etapem produkcji jest zdobienie gotowych wyrobów. Mogą być to nadruki takie, jak: sitodruk, sublimacja, druk transferowy, druk cyfrowy i wiele innych, które dostępne są także w wersjach holograficznych i luminescencyjnych. Nadruk zrealizujesz w drukarni, najlepiej takiej, która współpracuje ze szwalnią, co znacząco przyspieszy termin realizacji projektu i zapobiegnie ewentualnym pomyłkom. Ciekawym urozmaiceniem jest również haft komputerowy, który oprócz wysokiej odporności na ścieranie, nadaje ubraniu niepowtarzalny i ekstrawagancki wygląd. Zdobienie to końcowy i całkowicie opcjonalny krok, ale często niezwykle ważny w drodze do stworzenia indywidualnego charakteru kolekcji.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz