Artykuł sponsorowany

Jak szyć? Wybieramy maszynę do szycia do domowego użytku.

Jak szyć? Wybieramy maszynę do szycia do domowego użytku.

W sklepowych sieciówkach większość ubrań wygląda praktycznie tak samo. Wraz z powracającą modą na produkty tworzone własnoręcznie, powrócił także trend na samodzielne szycie i przerabianie odzieży. To naprawdę dobry pomysł, by wyróżnić się z tłumu i wyrazić siebie. Jak się okazuje, tajniki krawiectwa można całkiem łatwo zgłębić z pomocą kursów bądź internetowych poradników. Niezbędna będzie także maszyna do szycia. Jaką wybrać?

Maszyna mechaniczna

Ten rodzaj sprzętu jest zdecydowanie najbardziej podobny do tradycyjnych maszyn do szycia, używanych przez nasze babcie. Przypadną do gustu szczególnie tym, którzy nie przywiązują szczególnej uwagi do nowinek technologicznych, bo są sterowane manualnie. Zakup tradycyjnej maszyny umożliwi przeprowadzenie większości prac czy przeróbek. Zazwyczaj posiada ona około trzydziestu różnych ściegów – wystarczająco na początek przygody z krawiectwem. Dużą zaletą jest także jej stosunkowo niewielka cena i wytrzymałość.

Maszyna do szycia z overlockiem

Ten typ maszyny pozwala na zrobienie zabezpieczającego lub dekoracyjnego wykończenia kawałka odzieży. Tworzy się go przy pomocy trzech lub czterech nici. W maszynie tradycyjnej możliwe jest wykonanie ściegu owerlockowego przy jedynie dwóch niciach, przy większym nakładzie pracy. Ścieg tego typu zazwyczaj też prezentuje się mniej dokładnie niż wykonany maszyną do szycia z overlockiem. Overlock posiada także funkcję obcinania krawędzi materiału przy pomocy specjalnego noża. Opcja ta raczej nie jest spotykana w maszynach mechanicznych. W maszynie do szycia z overlockiem znajdziemy też mechanizm różnicowy, dzięki któremu w łatwy sposób uzyskamy np. marszczenia na tkaninie. Ten rodzaj maszyny krawieckiej jest nieco droższy od wyżej  opisanej maszyny tradycyjnej. Jest też wygodniejszy w użyciu i pozwala na szybsze i bardziej profesjonalne prace.

Maszyna komputerowa

Można z niej korzystać na dwa sposoby- alba za pomocą pedała ( jak w maszynie tradycyjnej) albo za pomocą przycisku START. Komputerowa maszyna do szycia oferuje nam wiele możliwości poprzez ogromną ilość programów ściegowych do wyboru. Oprócz tradycyjnych, po bardziej zaawansowane, a nawet typowo dekoratorskie. Na próżno szukać ich w maszynach mechanicznych.   Dodatkowo dzięki niej, nie musimy co jakiś czas odrywać rąk od pracy, ponieważ posiada ona funkcję automatycznego pozycjonowania igły. Dzięki temu praca na komputerowej maszynie do szycia jest zwyczajnie szybsza i bardziej komfortowa. Wielu użytkowników docenia ten rodzaj maszyny również za samodzielne obcinanie przez nią nici, przez co posiłkowanie się nożycami krawieckimi jest zbędne. Maszyny komputerowe, zależnie od modelu, posiadają wiele innych funkcji, które znacząco ułatwiają szycie. Są one świetnym rozwiązaniem dla bardziej zaawansowanych użytkowników, którzy cenią sobie wygodę pracy oraz zastosowanie w maszynie nowoczesnych technologii. Wielu z nich z chęcią przyznaje, że po kontakcie z komputerową maszyną do szycia, nie ma się ochoty na powrót do pracy na maszynie mechanicznej. Za wszystkimi atutami opisywanej maszyny krawieckiej, stoi też wyższa cena. Wszak komfort i oszczędność czasu musi znaleźć swoje odzwierciedlenie w grubości naszego portfela.

Gdzie kupić maszynę do szycia?

Kiedy już decyzja o kupnie wybranego rodzaju maszyny krawieckiej została podjęta, warto zastanowić się nad miejscem jej zakupu. Oczywiście wiele ofert znajdziemy w Internecie bądź w wielkopowierzchniowym markecie ze sprzętem RTV i AGD. Warto jednak kupić maszynę tam, gdzie w razie jakichkolwiek problemów, uzyskamy pomoc. Pani Małgorzata Kuropatwa od lat jest właścicielką firmy, która zajmuje się sprzedażą oraz serwisem maszyn do szycia. Swoim klientom jak nikt inny potrafi doradzić wybór odpowiedniego urządzenia, a w razie problemów- służy ich rozwiązaniem. PHU Małgorzata Kuropatwa jako jedna z nielicznych firm oferuje wynajem maszyn krawieckich renomowanych marek takich jak Singer, Łucznik czy Jack.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz