Materiał Partnera

Szeroki wybór akcesoriów krawieckich w ofercie sklepu Motek

Szeroki wybór akcesoriów krawieckich w ofercie sklepu Motek

Samodzielne wykonywanie własnych ubrań daje mnóstwo satysfakcji. Pozwala w kreatywny sposób wyrazić siebie i wyróżnić z tłumu. Dużą popularnością już od wielu lat cieszy się dzierganie oraz szydełkowanie. Jednak by móc się tym zająć, potrzebujemy odpowiednich materiałów – zarówno dobrej jakości włóczek, jak i akcesoriów. Szeroki wybór obu zapewnia sklep internetowy Motek.

Włóczki do wszystkiego

To podstawa dziergania i szydełkowania. Produkowana jest z różnych materiałów, dzięki czemu występuje w różnych rodzajach i znajduje rozmaite zastosowania. I tak włóczka typu lace doskonale sprawdza się w ręcznym szydełkowaniu dzianin i koronek. Sklep internetowy Motek ma w swojej ofercie włóczki tego typu pochodzące od różnych producentów. Godne polecenia są tu włóczka z wełny alpaki Baby Alpaca, która doskonale łączy się z jedwabną włóczką Jaipur Fino – takie połączenie wykorzystać możemy do wykonania eleganckiego, a jednocześnie ciepłego szala.

Wełna alpaki i jedwab to jedynie dwa na długiej liście materiałów, z jakich robione są włóczki. Rodzajem nici z jedwabiu lub bawełny wykorzystywanych w robotach ręcznych jest też kordonek. W sklepie znajdziemy też włóczki bawełniane, których duży wybór sprawia, że bardzo łatwo dopasować odpowiednią do wykonywanego projektu. Szerokie zastosowanie mają ponadto moher, len czy kaszmir. Możemy z nich stworzyć ubrania zachwycające wyglądem oraz fakturą. Nowo czesnym rozwiązaniem będzie natomiast wiskoza oraz włóczki z poliamidem lub poliakrylem.

W wielu przypadkach możemy korzystać z włóczki wykonanej w całości z jednego rodzaju włókna – na przykład jedwabiu, bawełny. Istnieją jednak tez mieszanki, takie jak dostępna w pięknej kolorystyce Cashmere Queen z kaszmirem. W 35% składa się ona z kaszmiru, a w 20% z jedwabiu, dzięki czemu odznacza się niezwykłą delikatnością i lekkością.

Nie możemy zapomnieć też o tradycyjnej wełnie do robienia na drutach. Proponowana w sklepie Motek wełna z owiec szetlandzkich i merynosów australijskich jest idealna do wykonywania ciepłej odzieży w postaci czapek czy szalików, ale nie tylko. Jest ona ponadto delikatna i miękka w dotyku, dzięki czemu nie podrażnia skóry.

Akcesoria krawieckie

Dobór odpowiednich włóczek to połowa sukcesu. Potrzebne będą nam też narzędzia, za pomocą których wykonamy nasze swetry, czapki czy torebki. Do robót ręcznych wykorzystamy przede wszystkim szydełka oraz druty. W sklepie Motek dostępne są szydełka jednostronne, dwustronne oraz tunezyjskie. W zakresie drutów wybierać możemy między drutami do łączenia, na żyłce, prostymi, skarpetkowymi. Różnią się one również pod względem materiału, z jakiego są wykonane: w sprzedaży znajdziemy druty dziewiarskie akrylowe, plastikowe, drewniane metalowe.

Dzierganie, szydełkowanie czy robienie na drutach ot nie wszystko. Przydatne będą tu tez akcesoria krawieckie, dzięki którym ozdobimy wykonane przez nas ubrania. Przydatne będą zatem kolorowe pompony, guziki w różnych kształtach czy rozmiarach, a nawet ozdobne zapięcia do szali.

Opracowanie:
Morawica, Szkolna 14
tel. 508 947 056
Oceń artykuł (1)
4.0
Komentarze
Dodaj komentarz