Materiał Partnera

Systemy suchej zabudowy w wykończeniach wnętrz

Systemy suchej zabudowy w wykończeniach wnętrz

Suchą zabudową nazywamy nowoczesne rozwiązania budowlane, które nie wymagają stosowania wody zarobowej, która jest konieczna w tradycyjnych procesach wiązania materiałów budowlanych. Znajdują one zastosowanie przede wszystkim w wykończeniach wnętrz. Systemy  suchej zabudowy wyróżniają się wieloma zaletami, dzięki czemu możemy mówić o ich coraz powszechniejszym wykorzystywaniu. Pośród elementów, które wykorzystywane są w tych technikach wyróżniamy: płyty gipsowo-kartonowe, płyty gipsowo-włóknowe, oraz płyty cementowe, które montuje się na ruszcie wykonanym z metalowych profili lub na drewnianej konstrukcji. Znajdują one szerokie zastosowanie. Wykończenie wnętrz w indywidualnym stylu wymaga zastosowania różnorodnych rozwiązań.

Zastosowanie systemów suchej zabudowy

Prace remontowo-wykończeniowe obejmują często realizację konkretnego projektu. Zastosowanie suchej zabudowy jest w wielu przypadkach wskazanym rozwiązaniem. W związku z tym przede wszystkim musimy znaleźć firmę remontową, która zajmie się ich wykonaniem. Z zastosowaniem tego rodzaju systemów wykonuje się ścianki działowe, sufity podwieszane, zabudowy poddaszy, suche podłogi, czy obudowy pionów instalacyjnych i kanałów kablowych.

Dlaczego warto wykonać suchą zabudowę?

Popularność systemów suchej zabudowy nie jest przypadkowa. Wyróżniają się one bowiem licznymi zaletami. Przede wszystkim są lekkie i szybkie w montażu. Pośród kolejnych zalet specjaliści wymieniają wysokie parametry termoizolacyjne, ogniochronne oraz akustyczne. Oprócz tego pozytywnie wpływają na walory użytkowe pomieszczeń i dają dużą swobodę w aranżacji wnętrz. Dzięki temu wykorzystuje się je powszechnie w różnego rodzaju budynkach, w tym w: centrach handlowych, hotelach, biurach, obiektach sportowych czy budownictwie mieszkaniowym.

Systemy suchej zabudowy mają szerokie zastosowanie i świetnie sprawdzają się w  wykończeniach różnorodnych wnętrz. Dlatego coraz więcej osób stawia na takie rozwiązania, a coraz więcej firm je wykonuje. Pamiętajmy jednak aby postawić na doświadczonych i sprawdzonych fachowców, którzy zrealizują powierzone im zadanie z zachowaniem najwyższej jakości. Właśnie od tego może bowiem zależeć nasze zadowolenie z realizacji i przyjemność z korzystania z konkretnych pomieszczeń.

Opracowanie:
Dębowa Łąka 130
tel. 533 410 314
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz