Materiał Partnera

Modernizacja starego domu krok po kroku

Modernizacja starego domu krok po kroku

Dla miłośników stylu eko i rustykalnego w budownictwie oraz poszukiwaczy miejsc z charakterem, doskonałym rozwiązaniem jest modernizacja starego domu. Choć wymaga dobrego pomysłu i nakładu pracy, efekt z pewnością będzie zachwycał oryginalnością i niepowtarzalnym urokiem. Podpowiadamy, jak odnowić stary dom krok po kroku oraz na co zwrócić szczególną uwagę podczas remontu.

Planowanie i przygotowanie remontu

Modernizację domu, zwłaszcza jeśli ma on już swoje lata, należy – bez względu na to, czy otrzymaliśmy go w spadku, czy kupiliśmy na rynku wtórnym – rozpocząć od dobrej oceny jego stanu, co ułatwi zaplanowanie remontu. Stare domy często wystawiane są na sprzedaż za bardzo niskie kwoty, jednakże mogą wymagać wielu napraw, przez co cena znacząco wzrośnie.

Na początek należy zastanowić się, które elementy wymagają natychmiastowej wymiany, a które jedynie naprawy. Uwagę należy zwrócić przede wszystkim na konstrukcję dachu, ściany, okna i drzwi. Do przeprowadzenia dokładnej analizy stanu i wyceny niezbędna może się okazać pomoc fachowców, np. ekipy, która będzie później przeprowadzała renowację. Inwestycja w dobrze przeprowadzony remont zwróci się w dłuższej perspektywie, gdy odnowiony dom posłuży nam przez wiele następnych lat, dlatego warto oczywiście skorzystać z usług profesjonalistów, jak np. Knapik Bau s.c.

Wymiana i naprawa elementów

Zachowanie oryginalnego wnętrza doda naszemu domowi oryginalnego charakteru i ciekawego klimatu. Dlatego też warto ocalić wszystkie te części, które nadają się jeszcze do użytkowania. Być może drewnianą podłogę wystarczy jedynie wycyklinować, a ceglaną ścianę odświeżyć. Podczas podejmowania takiej decyzji oczywiście na pierwszym miejscu powinno być bezpieczeństwo – jeśli konstrukcja grozi zawaleniem, niezwłocznie trzeba ją wymienić.

Wszystkie stare elementy domu należy dokładnie wyczyścić, a także zadbać o uszczelnienie elementów ścian i podłóg. Ściany i sufity powinny zostać dokładnie przejrzane pod kątem występujących problemów z grzybem lub pleśnią. W większości przypadku stare okna będą wymagały wymiany, jednak w takim przypadku warto zadbać o spójność stylu i zainwestować w okiennice drewniane lub stylizowane, a nie nowoczesne plastikowe.

Opracowanie:
Dziewkowice, Korfantego 14
tel. 505 764 211
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz