Materiał Partnera

Systemy kominowe ceramiczne czy stalowe – czym kierować się przy wyborze?

Systemy kominowe ceramiczne czy stalowe – czym kierować się przy wyborze?
W ofercie sprawdzonych dystrybutorów systemów kominowych największą popularnością cieszą się warianty ceramiczne oraz stalowe. Oba rozwiązania charakteryzują się wieloma zaletami, na które warto zwrócić uwagę jeszcze przed zakupem. Dobrze jest skonsultować się w tym zakresie z dystrybutorem, który doradzi optymalny komin dopasowany do potrzeb użytkownika. Czym różnią się od siebie kominy ceramiczne i stalowe?

Wiele zalet

Oba rozwiązania wyróżnia wiele zalet, dlatego wybór bywa nierzadko bardzo trudny. Kominy wykonane z elementów ceramicznych charakteryzują się przede wszystkim łatwością montażu. Ich niewątpliwym atutem jest możliwość ich wzniesienia niemal w dowolnym etapie budowy obiektu. Z powodzeniem mogą więc stać się jednym z elementów domu np.  w trakcie jego konstruowania, ale też można je zainstalować przy pracach modernizacyjnych. Dzięki zastosowaniu ceramicznych prefabrykatów systemy kominowe tego typu wykazują sporą odporność na kondensat, dlatego stosuje się je przy kotłach olejowych i gazowych, ale też przy centralnym ogrzewaniu czy kominkach, które wykorzystują paliwa stałe.

Ceramiczny system kominowy wyróżnia się również dłuższą od stalowego odpowiednika żywotnością. Potwierdzają to sami producenci, którzy udzielają na nie nawet 30-letniej gwarancji. Do niewątpliwych zalet kominów wykonanych z elementów ceramicznych zalicza się też łatwość oraz szybkość ich budowy. Tego typu systemy oferuje firma Bestkomin.pl, która jednocześnie jest w stanie dostarczyć klientowi także kominy stalowe. Czym zatem charakteryzuje się alternatywne rozwiązanie?

Wytrzymała stal

Stalowe systemy kominowe to również łatwość montażu, ale też wiele innych zalet. Cała konstrukcja jest znacznie lżejsza od wariantu ceramicznego, dlatego nie jest konieczne przy jego instalacji montowanie dodatkowych fundamentów. W tym celu rekomendowane jest zastosowanie specjalnego stojaka bądź konsoli wsporczej, które są wystarczające do stabilnego umiejscowienia komina stalowego. Jest to również rozwiązanie, które wyróżnia wysoka szczelność i możliwość ponownego wykorzystania poszczególnych elementów. Sprawia to, że jego eksploatacja nie należy do kosztownych.

Typ systemu kominowego warto dopasować do warunków technicznych w danym budynku. Tylko takie działanie zagwarantuje właściwe dostosowanie komina do potrzeb użytkowników obiektu – dobrym rozwiązaniem jest skonsultowanie się ze sprawdzonym dystrybutorem, który przygotuje rozbudowaną ofertę systemów i tym samym wskaże ich najważniejsze zalety. Dzięki temu system będzie idealnie przygotowany do wieloletniej eksploatacji, a jego wygląd pozostanie jednocześnie estetyczny i odpowiadający aranżacji panującej w domu.

Opracowanie:
Charłupia Wielka 81
tel. +48665105715
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz