Materiał Partnera

Stabilizacja konstrukcji i spokój mieszkańców

Stabilizacja konstrukcji i spokój mieszkańców

Przyspieszający i stale postępujący proces urbanizacji miast, przestrzeni poza i około miastowych wpływa na tworzenie budynków mieszkalnych i użytkowych na terenach grząskich, a przede wszystkim narażonych na drgania spowodowane czynnikami zewnętrznymi. Tworzenie osiedli mieszkaniowych wkoło ruchliwych obwodnic, czy torów kolejowych lub obiektów przemysłowych, powoduje częste drgania budynków, odczuwalne nawet wewnątrz mieszkań czy domów zlokalizowanych w sąsiedztwie wymienionych przestrzeni. Wstrząsy powstające wewnątrz budynków wpływają nie tylko na dyskomfort mieszkańców, ale również na infrastrukturę budynków i przestrzeni użytkowych.

Przestrzeń szczególnie narażona na działanie czynników zewnętrznych

Hałas, szczególnie mocne i intensywne natężenie ruchu pojawiające się wkoło obiektów przemysłowych, torów kolejowych, czy miejscach wzmożonego ruchu pojazdów samochodowych – obwodnice, ruchliwe jezdnie w centralnych punktach miasta, wpływają negatywnie nie tylko na nastrój mieszkańców przebywających w budynkach zlokalizowanych w najbliższej okolicy, ale również na same budynki i elementy przestrzeni użytkowej. Na drgania narażone są również konstrukcje budowlane jakimi są stropy i ściany znajdujące się wewnątrz budynków. Ruch i życie jakie wewnątrz nich się toczy wpływa na tworzenie drgań. Troska o zabezpieczenie przestrzeni mieszkalnych jest w tym wypadku szczególnie istotna. Firma Wibro-Met zajmująca się produkcją wibroizolatorów, tworzy rozwiązania ułatwiające nie tylko życie codzienne mieszkańców, ale również wspomagające konstrukcje budowlane, tak ważne do prawidłowego funkcjonowania budynków. 

Właściwa izolacja budynków

Zmniejszenie natężenia drgań budynków czy elementów budowlanych, to misja, która towarzyszy firmie Wibro-Met. Niepożądane, a często również zbyt silne wstrząsy wewnątrz budynków powstające poprzez czynniki zewnętrzne, są możliwe do zniwelowania. Wibroizolacja budynków polega na odseparowaniu budowli od dźwięków materiałowych. Drgania wpływające negatywnie zarówno na życie i pracę mieszkańców, jak i na kondycję budynków, są wyciszane dzięki materiałom o właściwościach izolujących, czy tłumiących drgania. Zwiększony komfort dzięki wibroizolatorom, pozwala na skuteczne pozbycie się uciążliwych hałasów, poruszeń budynków i poprawę techniczną konstrukcji budowlanych.

Opracowanie:
Myszków, Skłodowskiej 6B lok. 17
tel. 576 059 611
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz