Materiał Partnera

Sprzęt AGD — naprawiać, czy kupować nowy?

Sprzęt AGD — naprawiać, czy kupować nowy?

Nie da się nie zauważyć, że w dzisiejszych czasach sprzęt AGD psuje się znacznie szybciej, niż kiedyś. Wielu producentów oferuje towary o słabszej jakości, tak aby wymusić na konsumencie szybszą ich wymianę. Każda awaria AGD stawia nas przed ważnym wyborem — zdecydować się na zakup nowego urządzenia, czy też postarać się naprawić obecny sprzęt? Nigdy nie jest to łatwe zadanie. Poniżej przygotowaliśmy dla Was kilka wskazówek, które mamy nadzieję, pomogą podjąć tę decyzję. Zapraszamy!

Rodzaj awarii

Pierwszą kwestią, jaką warto wziąć pod uwagę, jest rodzaj awarii naszego sprzętu AGD. Jeśli na przykład pralka działa normalnie, jednak zauważamy, że po praniu na naszych ubraniach pozostają resztki proszku lub kapsułka nie rozpuściła się w pełni, może to oznaczać, że po prostu kabel przekazujący wodę się zatkał i należy go udrożnić. Jeśli wydaje nam, że usterka jest niewielka, na pewno warto naprawić sprzęt, a nie go wymieniać. W takim wypadku najlepiej od razu zgłosić się do zaufanego specjalisty, który zajmuje się serwisem pralek, jak na przykład Serwis Agd Łukasz Rozlach. Pracy może być niewiele, koszt będzie stosunkowo niski, a nasz sprzęt posłuży nam jeszcze kilka lat. Inaczej w sytuacji, gdy urządzenie przestało działać całkowicie.

Opinia specjalisty i wycena

Jeśli ciężko nam ocenić, z jakim rodzajem awarii AGD mamy do czynienia, konieczna będzie konsultacja ze specjalistą. Naprawa piekarnika czy zmywarki w niektórych przypadkach może być zwyczajnie nieopłacalna. Jednak to powinien ocenić fachowiec, który zna się na rzeczy i będzie w stanie wydać rzeczową opinię. Obecnie produkowane sprzęty AGD są projektowane w ten sposób, aby utrudnić ich naprawę i wymianę poszczególnych części. Dlatego w wielu przypadkach może się okazać, że taki serwis AGD będzie bardzo drogi i nieopłacalny dla konsumenta, gdyż za niewiele większą kwotę może on nabyć nowy towar. Oczywiście nie jest to regułą. Każdy przypadek jest inny, dlatego tę ocenę najlepiej zostawić osobom z doświadczeniem.

Wiek sprzętu AGD

Nie bez znaczenia jest również kwestia wieku naszego sprzętu AGD. Jeśli posiadamy 20-letnią pralkę i nagle przestaje ona działać, w wielu przypadkach jest to po prostu efekt zużycia. W takich okolicznościach nawet profesjonalny serwis AGD nie pomoże, jeśli urządzenie jest bardzo stare i przestaje działać. Natomiast, gdy zakupiliśmy towar kilka lat temu i do tej pory nie sprawiał problemu, na pewno rozsądnie jest zgłosić się do serwisu i poprosić o pomoc. Jeśli wybierzemy sprawdzonych specjalistów, szybko i sprawnie naprawią nasz sprzęt AGD, a my będziemy mogli z niego korzystać jeszcze przez długie lata.

Reasumując, decyzja odnośnie do tego, czy lepiej jest naprawić sprzęt AGD, czy też kupić nowy, uzależniona jest od bardzo wielu czynników. Najlepiej udać się do profesjonalnego serwisu AGD i pozwolić, aby fachowiec wydał odpowiednią decyzję.

Opracowanie:
Kraków, Bronowicka 42
tel. 506 687 679
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz