Artykuł sponsorowany

Sprzedaż wtryskiwaczy common rail do układów paliwowych w silnikach diesla i benzynowych

Sprzedaż wtryskiwaczy common rail do układów paliwowych w silnikach diesla i benzynowych

Prawidłowo działający układ wtryskowy przede wszystkim jest odpowiedzialny, za właściwa pracę silnika oraz za jego odpowiednie spalanie. Niestety, pompa wtryskowa z biegiem czasu ulega wyeksploatowaniu. Jeżeli tylko widzimy, że coś zaczyna się dziać niedobrego, warto przeprowadzić diagnostykę. Czy potrzebna jest konkretnie wymiana, czy może wystarczy naprawa?

Działanie pompy i jej właściwości

Pompy wtryskowe przede wszystkim mają osobne sekcje dla każdego cylindra w silniku.

Każda z osobna sekcja składa się głównie z tłoczka i z zaworu tłoczącego. Tłoczek działa dzięki wałkowi. Cofnięcie tłoczka opiera się o działanie sprężyny popychacza. W tym momencie ilość tłoczonego paliwa zależy głównie od skoku tłoczka, niestety ten skok nie jest stały. Tłoczek składa się głównie z kanału przelotowego i krawędzi sterującej. Tłoczenie i jego czas zależne są głównie od ilości paliwa, którego potrzebuje silnik. To ile paliwa potrzebuje silnik, uzależnione jest od danych czujników, które na silniku są umieszczone.

Przyczyna uszkodzeń i naprawa pomp wtryskowych

Pompa ulega zniszczeniu z powodu takich czynników jak zła jakość oleju silnikowego, czyli jeżeli olej jest rzadko wymieniany albo jak olej jest zabrudzony. Przyczyną może być również nieczyste powietrze, przez które zbiera się brud w oleju. Niestety efektem działań tego typu jest przeciążenie i uszkodzenie każdej pompy. Wtedy najlepiej zainwestować w nową pompę u Kartuz s.c. Phu Kazimierz Brzuszek Artur Jaworski. Jeżeli zdecydujemy się na naprawę, to naprawa powinna odbywać się w sterylnych warunkach w stacjach diagnostycznych. W takiej stacji pompa jest kalibrowana i diagnozowana. Kalibrowanie pompy wtryskowej powinno być przeprowadzona bardzo dokładnie, gdyż praca pompy ma wpływ na spalanie i prace silnika.

Naprawianie pomp to poważne i angażujące zadanie. Warto wiedzieć, że kiedy spada działanie pompy lub jest ona wadliwa, to spada automatycznie moc silnika i dodatkowo paliwo spala się znacznie słabiej. Środowisko również na tym cierpi, bo silnik produkuje o wiele więcej spalin. Niesprawna pompa może również unieruchomić pojazd całkowicie. Ostatnim znakiem ostrzegawczym przy uszkodzeniu pompy, jest wydobywanie się czarnego i zabrudzonego dymu z rury wydechowej. Jeżeli pompa jest delikatnie uszkodzona, wystarczy ją tylko oczyścić i wymienić jej ruchome elementy. Następnie pompę należy otworzyć i sprawić jej stan. Naprawa pomp wtryskowych zazwyczaj kończy się założeniem wszystkiego na to samo miejsce. Warto jednak wiedzieć, że naprawa pomp wtryskowych to również zadanie dla specjalistów, ale warto w nie zainwestować, bo oszczędzi nam to koszty zużycia paliwa i kupna nowej pompy.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz