Artykuł sponsorowany

Sprawdź, jak założyć przedszkole

Sprawdź, jak założyć przedszkole

Brak miejsca w publicznych przedszkolach to zmora rodziców i właśnie dlatego coraz więcej osób decyduje się na posłanie swojego dziecka do placówki prywatnej, która wyróżnia się nie tylko dobrą lokalizacją, ale również bardziej kameralnymi grupami oraz większą ilością zajęć dodatkowych. Prowadzenie przedszkola nie jest prostym zadaniem, ale z pewnością ułatwią je usprawnienia, które można znaleźć u polskiego producenta urządzeń elektronicznych MicroMade.

Jak i kto może założyć prywatne przedszkole?

Do prowadzenia przedszkola uprawnia rejestracja w Krajowym Rejestrze Sądowym. Nie wystarczy jednak wyłącznie złożyć wniosku – konieczne będzie przygotowanie statutu, w myśl którego będzie funkcjonować placówka edukacyjna. Przedszkole może być prowadzone zarówno przez osoby prawne, jak i osoby fizyczne, a najczęściej wybieraną formą działalności jest spółka z ograniczoną odpowiedzialnością bądź spółka akcyjna. Dobrą wiadomością jest również fakt, że do założenia przedszkola nie jest potrzebne wykształcenie kierunkowe – dyrektor placówki nie musi być pedagogiem, wystarczy, że jego kadra będzie miała odpowiednie kwalifikacje.

Warto wspomnieć w tym miejscu również o odpowiednim zapleczu systemowym przedszkola. Prowadzenie placówki będzie o wiele łatwiejsze, jeśli jego dyrektor zdecyduje się na nowoczesne usprawnienie wielu procesów, między innymi dzięki wykorzystaniu platformy eLizak, czyli oprogramowania, które ułatwia życie nie tylko dyrekcji, ale również pracownikom i rodzicom. Wszystko za sprawą narzędzi, które umożliwiają szybkie zgłoszenie nieobecności dziecka, ewidencjonowanie czasu pobytu podopiecznego w przedszkolu, a także wysyłanie masowych wiadomości do rodziców. Niezbędny sprzęt, na podstawie którego działa ten system, można znaleźć w ofercie polskiego producenta urządzeń elektronicznych MicroMade.

Jak wyposażyć placówkę przedszkolną?

Osoby, które planują założenie przedszkola, nie mogą zapominać również o jego wyposażeniu. Całą przestrzeń należy zaaranżować z myślą o najmłodszych użytkownikach, dlatego wszelkie rozwiązania powinny być bezpieczne, ale również dopasowane do wzrostu podopiecznych. Ten fakt tyczy się nie tylko zamontowania armatury łazienkowej na odpowiedniej wysokości, ale również dostosowania krzesełek i stolików do wieku poszczególnych grup. Kluczową kwestią jest również urządzenie szatni, w której muszą pojawić się wieszaki na kurtki, półki na szaliki i czapki, ale również miejsce na buty oraz wygodne siedziska. Pozostało już tylko zakupienie pomocy dydaktycznych oraz zabawek i można ruszać z rekrutacją.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz