Materiał Partnera

Czym wyróżniają się najlepsze przedszkola?

Czym wyróżniają się najlepsze przedszkola?

Z roku na rok rośnie liczba przedszkoli. Na terenie Polski działa ich łącznie ponad 20 tysięcy, z czego tylko połowa to niezależne placówki wychowania przedszkolnego, które nie są połączone ze szkołami podstawowymi. Według analiz pedagogów i psychologów okres edukacji przedszkolnej jest bardzo ważny w procesie dalszego kształcenie w klasach szkolnych. To dlatego warto dokładnie wybierać dla swojego dziecka przedszkole o wysokiej renomie. Dowiedz się, czym wyróżniają się najlepsze placówki.

Wyspecjalizowana kadra pracowników

Przy wyborze przedszkola bardzo ważne jest to, aby dowiedzieć się, jaką kadrę zatrudnia dana placówka. W dobrym przedszkolu powinny pracować osoby z szerokim doświadczeniem pedagogicznym, logopedycznym i psychologicznym. Najlepsze placówki zatrudniają dydaktyków, którzy doskonale znają potrzeby dzieci. Plany zajęć dzięki temu są tak zorganizowane, aby dzieci miały czas zarówno na edukację, zabawę (budowanie więzi społecznych i interakcję z rówieśnikami oraz otoczeniem), jak i odpoczynek (np. leżakowanie). Dobra placówka zatrudnia zawsze anglistów z odpowiednim przeszkoleniem pedagogicznym. Takie warunki stwarza dla dzieci między innymi niepubliczne przedszkole Urwis w Pułtusku, które wyróżnia się wieloletnim doświadczeniem i dbaniem o najwyższy poziom bezpieczeństwa swoich podopiecznych (personel ma szerokie przeszkolenie sanitarne, medyczne, pierwszej pomocy, psychologiczne, a nawet dietetyczne).

Standard danej placówki

Drugą kwestią przy wyborze przedszkola jest jego standard – mowa tutaj o bezpieczeństwie sanitarnym, wyposażeniu, a także o wykorzystaniu nowoczesnych technologii, również przy prowadzeniu zajęć. Warto zatem zawsze odwiedzić budynek danego przedszkola i ocenić jego rozwiązania techniczne, także pod kątem bezpieczeństwa zdrowia dziecka. Zauważa się tendencję, w której to placówki niepubliczne są znacznie lepiej przygotowane do wychowania przedszkolnego dzieci. Ośrodki te, finansowane ze środków własnych, są bowiem lepiej zorganizowane, a ich budynki są doskonale przygotowane na przyjęcia każdego roku dużej grupy dzieci – sale edukacyjne, toalety, korytarze, szatnie są tak zaprojektowane, aby dzieci mogły poczuć, że budynek jest idealnie dopasowany do nich, a nie do dorosłych (np. dzięki malowidłom na ścianie – wykorzystywanym również do nauki, odpowiedniej wysokości balustradom i umywalkom, przystosowanym jadłodajniom).

Oferta edukacyjna

Po zweryfikowaniu standardu danej placówki i kadry pracowników dokładnie zapoznaj się z ofertą edukacyjną. Najlepsze przedszkola bez problemu udostępnią Ci harmonogram zajęć i atrakcji na cały rok, co pozwoli ocenić ich jakość. Najlepiej wybierać placówki, które w innowacyjny sposób edukują dzieci – podążają za teoretycznymi i praktycznymi badaniami z dziedziny pedagogiki. Edukacja wczesnoprzedszkolna i przedszkolna powinna obejmować zajęcia plastyczne, logopedyczne, ruchowe, rytmiczno-muzyczne, integracyjne, a także poznawcze.

Opracowanie:
Pułtusk, 3 Maja 4d
tel. 601 095 095
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz