Artykuł sponsorowany

Sposoby usuwania korzeni drzew

Sposoby usuwania korzeni drzew

Bardzo częstym powodem niedrożności systemu kanalizacyjnego są korzenie drzew, przerastające podziemne rury. Korzenie obniżają przepustowość, uszkadzają złącza przewodów kanalizacyjnych, a nawet pękanie rur.

Gdy korzenie przerastają rury

Korzenie są w stanie poczynić poważne szkody w systemie kanalizacyjnym, a spowodowane nimi uszkodzenia mogą wymagać gruntownej naprawy włącznie z odkopaniem i całkowitą wymianą rur – ostrzega nasz rozmówca z firmy AS-EKO. Na szczęście, jeśli wykryjemy problem odpowiednio wcześnie, możemy pozbyć się korzeni w mniej inwazyjny, szybszy i tańszy sposób.

Czym usuwa się korzenie z kanalizacji?

Do usuwania korzeni drzew z rur kanalizacyjnych niezbędny jest specjalistyczny sprzęt, który pozwoli skutecznie pozbyć się korzeni, nie zagrażając jednocześnie samym przewodom. Obecnie najczęściej stosowanym do tego celu urządzeniem jest wyrębiarka rotacyjna, wyposażona w specjalne dysze łańcuchowe lub frezy.

Element roboczy urządzenia ma postać obrotowej głowicy, wyposażonej w tnące łańcuchy. Długość łańcuchów każdorazowo dobierana jest indywidualnie do wymiarów konkretnego kanału. Przemieszczanie się głowicy wzdłuż rur odbywa się dzięki płozom prowadzącym.

Głowica wyrębiarki zakładana jest w miejscu standardowej dyszy płuczącej i napędzana strumieniem wody pod ciśnieniem. Dzięki temu doświadczony operator urządzenia ma możliwość płynnego kierowania pracą urządzenia i skutecznego pozbycia się niechcianych przerostów bez zagrożenia dla ścian kanału.

Alternatywna metoda usuwania korzeni

Wycinanie za pomocą wyrębiarki rotacyjnej nie jest jedyną metodą usuwania korzeni drzew z kanalizacji. Innym rozwiązaniem, przeznaczonym do instalacji wewnętrznych, jest sięgnięcie po elektryczny przepychacz sprężynowy. Praca tego rodzaju urządzeniem jest jednak możliwa wyłącznie w rurach o średnicy nieprzekraczającej 15 cm. 

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz