Materiał Partnera

Specjalistyczne meble metalowe – kiedy i gdzie się je stosuje?

Specjalistyczne meble metalowe – kiedy i gdzie się je stosuje?

Wykonywane do wnętrz domów czy mieszkań meble to w większości przypadków produkty drewniane lub z tworzyw sztucznych, które pełnią w dużej mierze funkcję dekoracyjną. Praktyczne, specjalistyczne meble metalowe stosowane głównie w różnego rodzaju firmach są nie tylko estetyczne, ale też w pełni funkcjonalne i odporne na rozmaite czynniki. Kiedy konkretnie i gdzie stosuje się tego typu rozwiązania?

Szerokie zastosowanie

Jednym z najczęściej wykorzystywanych mebli metalowych są specjalistyczne szafy. Stosuje się je w wielu obiektach użytkowych, w których niezwykle istotnym czynnikiem jest łatwość w utrzymaniu czystości. Wykonane z metalu szafy charakteryzują się również odpornością na wszelkiego rodzaju uszkodzenia mechaniczne, a dzięki zastosowaniu właściwych rozwiązań technologicznych są w pełni funkcjonalne. Szafy metalowe sprawdzają się m.in. w szatniach na obiektach sportowych – basenach, boiskach czy halach. W takich miejscach montowane są najczęściej szafy ubraniowe z wsuwaną ławką i pojemnikiem na obuwie. W fabrykach, zakładach pracy czy szkołach nierzadko zauważyć można szafy BHP. Zamknięcie na kłódkę czy zamek patentowy umożliwiają zabezpieczenie znajdujących się w środku przedmiotów, o czym warto pamiętać. Firma Zormet to renomowany producent specjalistycznych mebli metalowych, do których zaliczają się m.in. wspomniane szafy BHP, ale też szafy metalowe z drzwiami z MDF, HPL lub laminatu. Takie rozwiązanie jest połączeniem funkcjonalności z estetyką i nowoczesnym wyglądem, co z pewnością sprawdzi się w stylowych obiektach. Jakie jeszcze meble metalowe znajdują się w ofercie producentów?

Szafy i profesjonalne stoły warsztatowe

Produkowane przez specjalistów szafy metalowe świetnie sprawdzają się także do przechowywania akt i kartotek. Dzięki swojej wytrzymałości mogą one bez większych problemów utrzymać spore obciążenie w postaci zgromadzonej przez firmę dokumentacji. Renomowani producenci w rozbudowanej ofercie posiadają też wiele modeli szafek szkolnych wykonanych z metalu oraz szaf specjalistycznych, np. przeznaczonych do przechowywania gaśnicy, leków, rysunków, narzędzi czy służących jako skrytki. Do specjalistycznych mebli metalowych zaliczają się także profesjonalne stoły warsztatowe. Konstrukcje tego typu muszą być przemyślane i zrealizowane niezwykle precyzyjnie, co umożliwi efektywne wykonywanie na nich różnego rodzaju prac. Stoły tego typu stosowane są w rozmaitych warsztatach i pracowniach, a dzięki malowaniu ich w dowolnym kolorze z palety RAL możliwe jest uzyskanie spersonalizowanego mebla. Decydując się na metalowe meble warto skorzystać z oferty renomowanych producentów, którzy są w stanie wykonać solidne, wytrzymałe szafy czy stoły warsztatowe i nie tylko.

Opracowanie:
Bietowo 2A
tel. 58 588 58 41
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz