Materiał Partnera

Jakie meble kupić do sklepu odzieżowego?

Jakie meble kupić do sklepu odzieżowego?
Posiadając sklep odzieżowy, trzeba zadbać nie tylko o formalności związane z prowadzeniem firmy, ale również utrzymanie porządku na terenie obiektu. Niestety, stała rotacja klientów sprawia, że czasami trudno zapanować nad odzieżowym chaosem. Szczególnie wtedy, kiedy punkt znajduje się w ruchliwej okolicy i jest często odwiedzany przez przechodniów. Jakie meble najlepiej sprawdzą się na hali głównej oraz w magazynie sklepu z ubraniami?

Czym powinny się charakteryzować?

Meble powinny być dobrane w taki sposób, aby były zarówno estetyczne, jak i funkcjonalne. Wśród najważniejszych cech należy wymienić:

  • Trwałość – powinny służyć latami, gdyż częsta wymiana wyposażenia to zbędna inwestycja.
  • Stabilność – po rozstawieniu konstrukcja musi stać stabilnie, aby klienci mogli wygodnie przeglądać ubrania.
  • Solidny materiał – najlepiej wykonane z metalu, który nie jest podatny na uszkodzenia mechaniczne. Metalowe meble są nie tylko wytrzymałe, ale też stosunkowo tanie.
  • Odporność na korozję – najlepiej sprawdza się stal nierdzewna, ewentualnie materiał pokryty farbą proszkową. W przeciwnym razie rdza może pobrudzić nowy towar.

Trzeba pamiętać, że inne meble sprawdzą się na wystawie, a jeszcze inne w firmowym magazynie. Te drugie nie muszą być ładne. Ważne, żeby umożliwiały wygodną segregację towaru oraz były pojemne.

Gdzie kupić?

Najlepszym rozwiązaniem jest zamówienie mebli na wymiar, aby były idealnie dopasowane do potrzeb sklepu. Produkcją solidnych mebli z metalu zajmuje się między innymi firma Prometal, której siedziba znajduje się w miejscowości Mielec. Meble na zamówienie umożliwiają estetyczną aranżację i nawet stosunkowo nieduże lokale mogą sprawdzić się w roli przestronnej sklepowej hali. Wyposażenie sklepu odzieżowego powinno być dobrane w taki sposób, aby klienci mogli swobodnie się po nim poruszać. Oprócz półek i wieszaków trzeba pamiętać również o przymierzalni, która w przypadku sklepu odzieżowego zdecydowanie ułatwia zakupy.

Jak dbać o metalowe meble?

I choć niektórzy nie są zwolennikami mebli z metalu, nie da się ukryć, że są one o wiele łatwiejsze w pielęgnacji niż alternatywne rozwiązania np. drewno. Wystarczy od czasu do czasu przetrzeć je suchą ścierką lub ręcznikiem papierowym i odrobiną detergentu. Sprzątanie całego sklepu będzie łatwe i szybkie. Co więcej, w razie silniejszego zabrudzenia np. tłustymi lub barwiącymi substancjami, metal bez problemu można umyć przy pomocy silnych środków chemicznych. Drewno oraz okleina nie są odporne na działanie silnej chemii i mogą szybko ulec odbarwieniu.

Opracowanie:
Mielec, Żegoty 7c
tel. 17 586 24 91
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz