Artykuł sponsorowany

Specjalista z Kingspan wyjaśnia: do czego służy oddymianie grawitacyjne?

Specjalista z Kingspan wyjaśnia: do czego służy oddymianie grawitacyjne?

Systemy przeciwpożarowe to grupa powiązanych elementów, których zadaniem jest ochrona przed wystąpieniem bądź rozprzestrzenianiem ognia. Jednym z kluczowych podsystemów jest oddymianie grawitacyjne, które odprowadza nagromadzone ciepło i dym powstałe w czasie pożaru. Specjalista z Kingspan przedstawi dokładne informacje dotyczące jego działania. 

Oddymianie grawitacyjne: czym jest i jak działa?

Oddymianie grawitacyjne odpowiada za usuwanie dymu, obniżenie temperatury, zwiększenie widoczności i wydłużenie czasu potrzebnego na opuszczenie pomieszczeń. Po otwarciu klapy oddymiającej dym i ciepłe powietrze unoszą się w górę, tworząc kolumnę konwekcyjną, co pozwala zmniejszyć ryzyko rozprzestrzeniania się ognia i dymu na inne elementy konstrukcyjne i mienie. Kluczowym elementem systemu są czujniki dymowe. Zlecając prace montażowe firmie Kingspan, możesz mieć pewność, że instalacja oddymiania będzie prawidłowo skonfigurowana i uruchomi się w odpowiednim momencie.

Co obejmuje system oddymiania grawitacyjnego?

Systemy oddymiania grawitacyjnego składają się z kilka elementów, takich jak: klapy oddymiające, otwory napowietrzające, kurtyny dymowe, czujniki dymy, systemy napędów oraz przycisk oddymiania. W obiektach wielkopowierzchniowych i fabrykach instalacje oddymiania są koniecznym elementem wyposażenia przeciwpożarowego. Systemy oferowane przez Kingspan gwarantują pełną ochronę mienia i konstrukcji budynku, oraz w pełni automatyczną obsługę. Co istotne, sprawdzą się także do rutynowego wentylowania pomieszczeń (nie tylko w przypadku pożaru).  

Opracowanie:
Lipsko, Przemysłowa 20
tel. 48 378 31 00
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz