Artykuł sponsorowany

Skomplikowane rozbiórki – hale, mosty, wiadukty

Skomplikowane rozbiórki – hale, mosty, wiadukty

Stare, nieużywane lub nawet zagrażające bezpieczeństwu przebywających w pobliżu osób konstrukcje i budowle to spory kłopot. Nie przynoszą one żadnych korzyści, a tylko tworzą problemy. W takich sytuacjach remont często nie ma sensu, a jedynym racjonalnym rozwiązaniem jest rozbiórka. Żeby ją przeprowadzić, niezbędne jest pozwolenie. Konieczne zwykle bywa także zlecenie wykonania prac rozbiórkowych profesjonalnej firmie.

Zanim zaczniesz rozbiórkę

Przed przystąpieniem do prac rozbiórkowych trzeba otrzymać na nie zgodę – za dokonanie rozbiórki bez załatwienia formalności przewidziana jest kara grzywny. O pozwolenie na rozbiórkę występujemy do starostwa powiatowego. Jeśli nie otrzymamy sprzeciwu, po 30 dniach od zgłoszenia wniosku możemy zaprosić ekipę rozbiórkową na swoją działkę.

Coś dla profesjonalistów

O ile rozbiórka niewielkich, prostych obiektów budowlanych nie wymaga bardzo dużej wiedzy i doświadczenia, o tyle na przykład duże hale magazynowe czy konstrukcje takie jak mosty mogą bezpiecznie demontować tylko prawdziwi fachowcy. Pracownicy takiej firmy jak Mega-Pol ZUH mają ogromne doświadczenie w rozbiórce wielu dużych, skomplikowanych obiektów budowlanych i konstrukcyjnych. Zajmowali się już demontażem wielu wiaduktów, mostów, budynków przemysłowych, hal i innych dużych budynków. Poza tym w zakresie usług firmy mieści się także demontaż linii technologicznych, sieci instalacyjnych czy na przykład torowisk. Niezależnie od tego, z jakim obiektem do rozbiórki pracownicy profesjonalnie zajmującej się takimi usługami firmy mają do czynienia, zawsze trzymają się zasady, by swoje zadania wykonywać sprawnie i bezpiecznie.

Zagrożenia podczas rozbiórki

Branża budowlana jest jedną z najbardziej narażonych na wypadki przy pracy, a prace rozbiórkowe charakteryzują się wyjątkowo niskim poziomem bezpieczeństwa. Dlatego żeby uniknąć kłopotów do rozbiórki obiektów budowlanych na naszej działce powinniśmy wybrać przedsiębiorstwo, które rozumie i szanuje zasady dotyczące bezpieczeństwa. Problemy, które najczęściej zdarzają się w trakcie rozbiórek to uszkodzenia głowy, rąk i nóg, upadki z wysokości czy podrażnienia błon śluzowych. Większości z nich naprawdę można uniknąć, stosując się do podstawowych zasad bezpieczeństwa. Przede wszystkim pracownicy budowlani na terenie rozbiórki muszą nosić hełmy, okulary ochronne, a pracując na wysokościach powinni mieć szelki bezpieczeństwa. Przed rozpoczęciem rozbiórki konieczne jest odłączenie wszelkich połączonych z budowlą instalacji – wodnej, elektrycznej, gazowej. Ważne też, żeby pracownicy ekipy rozbiórkowej nie poruszali się po budynku, którego stan grozi zawaleniem.


Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz