Artykuł sponsorowany

Różne zastosowania plandek

Różne zastosowania plandek

Plandeki są uniwersalnym materiałem, który ma wiele zastosowań. Umieszczone na tirach chronią ładunek przed deszczem, upałem i „wywianiem” z pojazdu. Jednocześnie stanowią reklamę usług, produktów czy marek. Stosuje się je też do osłony kontenerów i przyczep. Ważne, by dobrać rodzaj plandeki do  naszych potrzeb. Zatem jaką plandekę najlepiej wybrać?

Plandeka na elewacji podczas remontu

Gdy potrzebujemy osłonić ulicę przed efektem prac remontowych, a zarazem dodatkowo zabezpieczyć pracowników na rusztowaniach, stosuje się plandeki przepuszczające powietrze. Dzięki ich strukturze nadmiar wilgoci może odparować, zachodzi także proces wentylacji. Takie plandeki mają zastosowanie jako plandeki ochronne i okryciowe na auta dostawcze i na kontenery – wyjaśnia specjalistka z firmy Dr Thiel Siatki i Plandeki. Sprawdzają się podczas transportu towarów, które mogą ulec zniszczeniu z powodu wysokich temperatury czy wilgotności, czyli np. produktów spożywczych.

Plandeka na kontenerze

By jak najbardziej adekwatnie do rodzaju pojazdu i przewożonego towaru zabezpieczyć transport, można wybrać plandeki wyprodukowane specjalnie z myślą o kontenerach, samochodach i przyczepkach. Wykonywane są tworzyw i za pomocą technologii łączącej dobrą tradycję z nowoczesnością, jako materiał wykorzystuje się m. in.: bardzo wytrzymałe płótno żeglarskie, jutę, tworzywa sztuczne. Przede wszystkim zabezpieczają ładunek przed oddziaływaniem wysokich temperatur. Istnieją nawet specjalne plandeki do bezpiecznego przewożenia bitumów, czyli czarnych bądź brunatnych substancji wykorzystywanych np. do budowy dróg. Podczas przewozu bitumy muszą być gorące, więc wybór właściwej plandeki jest bardzo istotny.

Zastosowania plandek zwijanych i rolkowych

Plandeki pokryciowe na kontenery są praktyczne w użyciu, bo zwija i rozwija się je szybko i łatwo. Produkuje się je z plandek PVC lub ze wspomnianych już plandek, które przepuszczają powietrze. Dobrze się sprawdzają podczas prac budowlanych, przy przewozie i składowaniu materiałów. W przypadku kontenerów rolkowych dobrze się sprawdzają specjalnie do nich dostosowane plandeki rolkowe. Produkuje się nawet plandeki wyposażone w specjalne chwytaki obrotowe, za pomocą których przytwierdza się plandekę do powierzchni kontenera.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz