Materiał Partnera

Rowery i ich profesjonalny serwis

Rowery i ich profesjonalny serwis

Rower to doskonały sposób na spędzenie wolnego czasu na świeżym powietrzu. Jazdę na rowerze można traktować zarówno w kategoriach wyczynowych, jak i czysto rekreacyjnych. Niemniej jednak rower, jak każdy inny pojazd narażony jest na wszelkiego rodzaju uszkodzenia mechaniczne. Nie muszą być one spowodowane jedynie przez upadki, czy uderzenia. Istotną rolę odgrywa także eksploatacja poszczególnych podzespołów.

Serwis rowerowy – przygotowania do sezonu

Dla każdego rowerzysty sprawą absolutnie kluczową powinno być zapewnienie bezpieczeństwa. Zarówno sobie, jak i innym uczestnikom ruchu drogowego. Dlatego właśnie tak ważne są prace serwisowe związane z rozpoczęciem sezonu rowerowego. W rowerze podobnie zresztą, jak w samochodzie, najważniejsze są układy hamulcowe i napędowe. W serwisach wykwalifikowana kadra pracownicza zajmie się przygotowaniem łańcucha oraz linek hamulcowych. Łańcuch powinien być odpowiednio mocno napięty. Nie można również nie wspomnieć o specjalistycznych smarach, które zapewniają jego płynną i cichą pracę. Nowoczesne hamulce rowerowe zasadniczo można podzielić na dwie kategorie.

Mechaniczne i hydrauliczne. Szczególnie w przypadku tych drugich ważne jest utrzymanie właściwego poziomu płynu. Zapewni to bezpieczne i skuteczne hamowanie w sytuacjach kryzysowych. Aby mieć pewność, że prace serwisowe przeprowadzone zostaną z troską o najmniejszy nawet detal, warto w tej kwestii zaufać najbardziej renomowanym specjalistom. Zdecydowanie zalicza się do nich firma Rocar24 Andrzej Rolnik  która dzięki swojemu ogromnemu doświadczeniu oraz wykwalifikowanej kadrze pracowniczej od lat zapewnia klientom łatwy dostęp do usług serwisowych najwyższej jakości. Firmę charakteryzuje rzetelność oraz terminowość wykonywanych zleceń. Na co jeszcze mogą liczyć wszyscy zainteresowani usługami firm serwisowych?


Serwis rowerowy – naprawy bieżące

Poza pracami serwisowymi, profesjonalne firmy zajmują się również naprawą uszkodzeń mechanicznych roweru. Zdarza się, że poprzez częste najeżdżanie na krawężniki lub upadek przy dużej prędkości, koło roweru ulegnie skrzywieniu. Aby nie narażać się na koszty związane z zakupem nowego, można skorzystać z usługi prostowania koła. Kolejnymi elementami, które narażone są na spore obciążenia, są pedały.

Stały nacisk może spowodować ich zniszczenie. Wówczas również wystarczy udać się z prośbą o pomoc to profesjonalistów. Najlepsze serwisy rowerowe świadczą także usługi związane z renowacją starych rowerów. Dla tych bardziej nowoczesnych przygotowana jest oferta wymiany przerzutek, montażu oświetlenia oraz wymiany uszkodzonych kierownic.

Opracowanie:
Sulechów, os. Nadodrzańskie 14F lok. 51
tel. 692 349 181
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz