Artykuł sponsorowany

Rodzaje rozdzielnic bezpiecznikowych

Rodzaje rozdzielnic bezpiecznikowych

Rozdzielnice bezpiecznikowe służą do rozdzielania linii przesyłowych w celu przeprowadzenia wszelkich napraw i kontroli określonych elementów sieci elektrycznych. Urządzenia te mają szerokie zastosowanie w budownictwie obiektów mieszkaniowych, budynkach użyteczności publicznej, a także w przemyśle. Wyposaża się je w różnorodną aparaturę elektryczną i sterowniczą.

Zasadniczo rozdzielnice bezpiecznikowe dzieli się na: rozdzielnice bezpiecznikowe podtynkowe oraz rozdzielnice bezpiecznikowe natynkowe. W zależności od potrzeby klienta montuje się je pod tynkiem, wykłuwając otwór w ścianie, lub na jego powierzchni. Różnica między rozdzielnicą podtynkową, a natynkową polega na tym, że r. podtynkową możemy zamontować „w ścianie”. Wtedy widoczny jest jedynie front rozdzielnicy, zaś jej korpus jest ukryty. Rozdzielnice natynkowe są to tak zwane rozdzielnice stojące lub wolnostojące, nazywamy je tak z tego względu, że stoją oparte przy ścianie.

Rozdzielnice bezpiecznikowe – z czego są wykonane

Fronty rozdzielnic bezpiecznikowych zarówno podtynkowych jak i natynkowych wykonywane są z blachy stalowej o grubości 1 mm. Blacha posiada dodatkowe zabezpieczenie antykorozyjne poprzez ocynkowanie. Dzięki ocynkowaniu front wykonany z blachy jest niezwykle trwały i nie ulega korozji. Następnie fronty lakieruje się proszkowo metodą elektrostatyczną.

Nowe rozdzielnice podtynkowe - II klasa izolacji

Jak dodaje specjalista z firmy VER-TOM: Nowość na rynku stanowią rozdzielnice podtynkowe w II klasie izolacji. Rozdzielnice te zbudowane są z korpusów montażowych o właściwościach izolacyjnych wykonywanych z tworzywa sztucznego, izolacyjnych osłon oraz metalowych frontów (ram wraz z drzwiami).

Wiele rodzajów zamków

Nowy uchwyt zatrzaskowy jest także ważnym elementem poprawiającym walory estetyczne i użytkowe rozdzielnic. Służy do zablokowania drzwi poprzez zwykłe zamknięcie.  Uchwyt ten pełni rolę klamki ułatwiającej obsługę rozdzielnicy podczas czynności zamykania i otwierania. Dzięki zastosowaniu uchwytu możliwe jest zamontowanie wielu rodzajów zamków.

Na koniec, zapamiętajmy że zarówno rozdzielnice bezpiecznikowe natynkowe i podtynkowe spełniają te same funkcje. Ich główna zaletą jest łatwość montażu, wysoka odporność na działanie środowiska i na uszkodzenia mechaniczne oraz możliwość stosowania ich w budynkach mieszkalnych.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz