Artykuł sponsorowany

Rodzaje rozdzielaczy do opryskiwacza

Rodzaje rozdzielaczy do opryskiwacza

Rozdzielacze do opryskiwacza to podzespoły, które mają olbrzymie znacznie dla prawidłowego funkcjonowania urządzenia rolnego. To dlatego technologia ich produkcji jest stale unowocześniana tak, aby móc uzyskać wyższe moce przerobowe, a nawet energooszczędność. Warto zatem poznać różne konstrukcje rozdzielaczy, które dostępne są obecnie na rynku…

Rozdzielacze do opryskiwacza ze sterownikiem w modelu elektrycznym

Pierwszym typem rozdzielaczy do opryskiwacza są modele elektryczne. Wyposażone są one najczęściej w filtry samoczyszczące, elektryczny zawór proporcjonalny do regulacji dawki, a także w elektryczny zawór główny. W zależności od maszyny, w której ma on być montowany, wyróżnia się rozdzielacze nawet z pięcioma zaworami sekcyjnymi, które oczywiście działają elektrycznie. Istotny przy tym jest nowoczesny panel sterujący, pozwalający w prosty sposób i z szybką reakcyjnością zarządzać podzespołem z kabiny ciągnika. Jak jest to możliwe? Dzięki podłączeniu specjalnym przewodem elektrycznym z odpowiednimi izolacjami oraz zabezpieczeniami. Jeśli jesteś zatem zainteresowany technologią elektrycznych rozdzielaczy do opryskiwacza wraz ze sterownikiem, koniecznie wybierz modele stałociśnieniowe, które zapewniają brak skoków ciśnienia przy zamykaniu lub otwieraniu zaworów sekcyjnych. Dzięki temu prędkość jazdy będzie zachowana, a sam opryskiwacz będzie działał bez zarzutów.

Rozdzielacze do opryskiwacza w modelu ręcznym

Ręczne rozdzielacze do opryskiwacza również występują w wersji stałociśnieniowej. Sama konstrukcja wyposażona jest przy tym w filtr samoczyszczący, zawór proporcjonalny do regulacji dawek, a także w zawór główny. Różnicą technologii ręcznych od tych elektrycznych jest m.in. taka, że można wybrać modele z dowolną liczbą zaworów sekcyjnych. Najczęściej wyróżnia się te 3-sekcyjne, 4-sekcyjne, czy też rozdzielacze 5-sekcyjne, które mogą posiadać specjalne filtry typu „P” lub „PS”. Warto również podkreślić to, że niektóre konstrukcje wyposażone są w dodatkowe sekcje do rozwadniacza, a także w hybrydowe systemy do regulacji dawki – mowa o zaworach elektrycznych sterowanych z kabiny ciągnika. Dobry rozdzielacz do opryskiwacza rolnego lub ogrodowego posiada również wyjście na manometr…

Gdzie kupić wysoki jakościowo rozdzielacz?

Wysoki jakościowo rozdzielacz powinien przede wszystkim być zbudowany z wysokiej jakości tworzyw sztucznych. Mowa o bardzo żywotnych filtrach, czy obudowach, które są w stanie wytrzymać bardzo wysokie natężenie pracy, ciśnienie, skoki temperaturowe oraz oczywiście różnego rodzaju obciążenia. Zawsze kupując rozdzielacz do opryskiwacza sprawdzaj zatem jego własności użytkowe. Wysokimi wyróżniają się konstrukcje firmy METALGUM, która oprócz samych rozdzielaczy, zapewnia także części zamienne do opryskiwaczy. Mowa o sekcji rozdzielacza kmpl, filtrze rozdzielacza kmpl, korpusie rozdzielacza kmpl, obudowie filtra, głowie filtra, nakrętkach regulacji ciśnienia, nasadkach sekcji, czy mieszadłach opryskiwacza. 

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz