Artykuł sponsorowany

Rodzaje maszyn do obróbki drewna

Rodzaje maszyn do obróbki drewna
W każdym zakładzie zajmującym się obróbką drewna powinna znajdować wyjątkowe miejsce m.in. pilarka tarczowa, piłołuparka, owijarka, a także narzędzia stolarskie takie jak rozwieracz, podajnik i piła. Dzięki nim z pewnością praca będzie bardziej wydajna, a uzyskane wyroby z drewna lepszej jakości. Dowiedz się, jakie konkretnie maszyny i narzędzia będą idealne do obróbki drewna.

Drewno i jego obróbka: Kiedy sprawdzą się pilarki tarczowe, taśmowe i piłołuparki?

Żaden zakład stolarski, zakład usług leśnych bądź inne przedsiębiorstwo zajmujące się obróbką drewna, nie może obejść się bez tak podstawowego narzędzia jakim jest pilarka taśmowa, która sprawdza się np. do cięcia drewna kłodowego. Aby dobrać odpowiednie urządzenie, należy skupić się m.in. na modelu traku taśmowego, mocy silnika oraz parametrach technicznych takich jak szerokość i głębokość brzeszczotu oraz prześwit głowicy. Ponadto, ten typ urządzenia może mieć jedną lub dwie osie, różną ilość głowic, a do tego występować w formie pionowej lub poziomej (sprawdza się to np. przy cięciu pryzm w deski lub kantówki). W ofertach wielu sklepów popularna jest także pilarka tarczowa, która także zaliczana jest jako podstawowe narzędzia stolarskie. Wśród nich znajdują się jednostronne i dwustronne obrzynarki oraz wielopiły skutecznie sprawdzające się przy obróbce drewna (obrzynanie desek, łat, fryz oraz cięcie tarcicy i brusów). Obróbka drewna może być wykonywana także piłołuparkami, które nie tylko tną i łupią drewno, ale również dzięki taśmociągowi przenoszą je na pryzmę. Często wykorzystywane są w zakładach przygotowujących drewno kominkowe i opałowe.

Obróbka drewna – inne maszyny: podajniki, owijarki, rozwieracze itp. 

W zakładach, w których znajdują się pilarki oraz piłołuparki, przydają się także podajniki kłód, które zwiększają wydajność zakładu. Co ciekawe, podajniki z firmy Wood-Pamar ze Świebodzic umożliwiają zaadaptowanie ich z dowolnym modelem pilarki bądź piłołuparki, co z pewnością zwiększa ilość zastosowań. Ponadto, w przemyśle drzewnym stosuje się także owijarki umożliwiające owijanie zmagazynowanego drewna (np. drewno kominkowe). Do obróbki drewna np. na deski drewniane lub inne wyroby z drewna, sprawdzą się także urządzenia takie jak rozwieracze, ostrzałki oraz systemy cięcia poprzecznego kłody. Każde z nich ułatwia pracę, zwiększa jej wydajność oraz dba o jakość wykonania.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz