Artykuł sponsorowany

Rodzaje hal przemysłowych i ich przeznaczenie

Rodzaje hal przemysłowych i ich przeznaczenie

Przedsiębiorcy poszukujący obiektów do prowadzenia swojej działalności, coraz chętniej decydują się na budowę hal przemysłowych. Za wyborem tego rozwiązania przemawiają względy logistyczne m.in. krótki czas realizacji inwestycji, a także kwestie ekonomiczne, gdyż koszty budowy hali są znacznie niższe, niż tradycyjnych budynków murowanych. Przyjrzyjmy się zatem rodzajom hal przemysłowych i sprawdźmy, gdzie znajdują one zastosowanie?

 

Najpopularniejsze modele hal przemysłowych

 

Technologia, w jakiej powstają hale przemysłowe, jest na tyle uniwersalna, że pozwala na tworzenie obiektów o dowolnych wymiarach i zróżnicowanych parametrach konstrukcyjnych. Dzięki temu hale są idealnym rozwiązaniem dla wielu sektorów gospodarki. Branże wymagające obiektów całorocznych z przeznaczeniem na działalność produkcyjną, magazynową, usługową lub inwentarską mogą wybrać hale, których ściany i dach posiadają izolację termiczną oraz pełną infrastrukturę w postaci instalacji elektrycznej, wentylacyjnej i wodno-kanalizacyjnej.

Poszukując najlepszego rozwiązania, warto skorzystać z usług firmy specjalizującej się w projektowaniu i budowie hal przemysłowych np. firma Glob-Stal Sp. z o.o. z siedzibą w Siedlcach, może zaprojektować i wykonać nie tylko stalowe hale całoroczne, ale też funkcjonalne i mobilne hale namiotowe, które doskonale sprawdzają się w przypadku działalności sezonowej, a przy odpowiednim zabezpieczeniu mogą pełnić też funkcję obiektów całorocznych.

 

Gdzie są wykorzystywane hale przemysłowe?

 

Obszar zastosowania hal przemysłowych jest bardzo szeroki i obejmuje niemal wszystkie branże, od usługowych zaczynając, a na przemyśle rolnym kończąc. W przypadku usług mogą to być m.in. myjnie samochodowe, centra spedycyjne, magazynowe i wystawiennicze lub obiekty rekreacyjne jak ujeżdżalnie koni, czy parki rozrywki. Bardzo często hale przemysłowe są budowane z myślą o działalności produkcyjnej lub handlowej.

Coraz częściej hale przemysłowe wykorzystywane są przez hodowców i rolników. W pierwszym przypadku są to obiekty inwentarskie, przeznaczone do potrzeb chowu trzody chlewnej, bydła, czy drobiu. Hale te cechują się wysokim współczynnikiem izolacyjności cieplnej, co zapewnia zwierzętom optymalne warunki. Dzięki zastosowaniu odpowiednich materiałów są też łatwe w utrzymaniu czystości. Z kolei rolnicy wykorzystują hale jako magazyny dla płodów rolnych oraz przestrzeń garażową dla maszyn rolniczych. Jak zatem widać hale przemysłowe są obiektami, które sprawdzą się w każdej branży.

 

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz