Materiał Partnera

Rodzaje bram garażowych. Jaka jest najlepsza?

Rodzaje bram garażowych. Jaka jest najlepsza?

Budując dom jednorodzinny, często stawiamy także garaż. W tym miejscu rodzi się pytanie: jaką bramę garażową wybrać. Na rynku panuje wysoka konkurencja, a producenci oferują różne rodzaje bram garażowych. Bramy te różnią się od siebie zazwyczaj budową i sposobem otwierania. Zatem jaką bramę garażową wybrać i czym kierować się podczas podejmywania tego wyboru? 

Rodzaje bram garażowych

  • Bramy segmentowe - bramy te występują w dwóch wersjach: górnych i bocznych. Zastosowanie tych bram jest warte uwagi, gdy posiadamy niewielką przestrzeń przed garażem, gdyż podczas otwierania, bramy te nie zajmują miejsca przed garażem. Zaletą tych bram jest ich wysoka izolacja akustyczna oraz szczelność, dzięki której nagromadzone wewnątrz ciepło będzie się długo utrzymywać. Bramę segmentową możemy kupić za około 2000 złotych.

  • Bramy uchylne - najczęściej spotykany oraz najtańszy typ bram garażowych. Bram tego typu możemy szukać na rynku w granicach 800-1500 złotych. Żeby otworzyć bramę uchylną, potrzebujemy znacznej przestrzeni przed naszym garażem. A to wszystko dlatego, że dolna część bramy wysuwa się na zewnątrz naszego garażu. Bramy uchylne stosuje się w przypadku większych garażów, które przeznaczone są dla więcej niż jednego samochodu.

  • Bramy rolowane (roletowe) - stanowią ciekawy design, ale z powodu swojej wysokiej ceny, są rzadko wybierane. Bowiem zakup takiej bramy to wydatek rzędu 2500 złotych a może nawet i więcej. Bramy rolowane działają na podobnej zasadzie co rolety okienne. Zajmują niewiele miejsca, są wygodne w użyciu i wyposażone zawsze są  w napęd elektryczny, zapewniający nam wygodę w codziennej eksploatacji.

  • Bramy rozwierane - najstarszy spotykany na rynku typ bram garażowych. Bramę otwiera się rozwierając jej drzwi na bok. Jednak możemy mieć problem w zakupie takich bram, ponieważ coraz mniej producentów rezygnuje z tego typu rozwiązań.

Kryteria przy wyborze bramy garażowej

Najważniejszymi aspektami przy wyborze dobrej bramy garażowej jest jej niezawodność, energooszczędność, wygląd oraz serwis. Nie powinniśmy kierować się wyłącznie ceną, chcąc posiadać i używać bramy przez długie lata. Jednym z ważniejszych kryteriów jest koszt eksploatacji danej bramy garażowej. Dobrym pomysłem, który pojawia się w głowach klientów, jest zakup droższej bramy, ale posiadającej dobre ocieplenie. W takim przypadku możemy później sporo zaoszczędzić, chociażby na energii. Innym ważnym czynnikiem jest wygląd bramy garażowej, dlatego w ofercie powinna znajdować się szeroka gama dostępnych kolorów i wzorów. Chcąc wybrać odpowiednią bramę garażową, powinieneś udać się do profesjonalnego sklepu, podobnie zresztą jak w przypadku części do bram, takich jak napęd. Wśród polecanych firm znajduje się Gumix Aneta Piątkowska, która oferuje pasy napędowe.

Opracowanie:
Żarnowiec, Miechowska 6
tel. 606 337 186
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz