Materiał Partnera

Rejsy wędkarskie - doskonały pomysł na wypoczynek

Rejsy wędkarskie - doskonały pomysł na wypoczynek

Wędkarstwo to dla wielu osób nie tylko hobby, ale również styl życia. Czasem warto wprowadzić do niego nieco urozmaicenia i znad jeziora czy rzeki przenieść się na otwarte morze. Możliwość taką daje nam wzięcie udziału w rejsie wędkarskim.

Na czym polega rejs wędkarski?

Rejsy wędkarskie to wyjątkowa usługa, skierowana zarówno do doświadczonych, jak i początkujących wędkarzy. Polega ona na wynajęciu na określony czas jachtu motorowego, zwanego potocznie „kutrem”. Wynajmu można dokonać indywidualnie lub grupowo. Z pokładu jachtu można łowić ryby.

- W naszej ofercie znajdują się rejsy trwające od 10 godzin do nawet kilku dni - wyjaśnia inż. Marcin Chudyk, właściciel kutra „Pelican” – W tym czasie grupa znajdująca się na pokładzie ma okazję spróbować swoich sił w połowie dorsza. Obsługą jachtu zajmuje się wykwalifikowana obsługa. W cenę wynajmu wchodzi ubezpieczenie morskie na czas rejsu oraz licencja na połów ryb, a także wyżywienie adekwatne do czasu rejsu. Uczestnicy rejsów kilkudniowych mają zapewniony również nocleg na pokładzie. Jesteśmy również w stanie zorganizować kursy indywidualne na specjalne życzenie klienta.

Kto może wziąć udział w rejsie?

- Właściwie nie ma żadnych kryteriów co do doświadczenia, które należy posiadać żeby wziąć udział w rejsiemówi pan Chudyk – Odkąd zaczęliśmy oferować nasze usługi na pokładzie Pelicana gościliśmy już grupy zarówno doświadczonych wędkarzy, jak i osób, które do tej pory nie miały do czynienia z połowem dorsza na pełnym morzu. Każdy uczestnik rejsu może liczyć na naszą pomoc podczas wędkowania, początkującym zapewniamy instruktaż. W zasadzie jedynym ograniczeniem jest kondycja organizmu – wędkarstwo na morzu wymaga sporo wysiłku, ponadto w czasie rejsu niekiedy musimy mierzyć się z silnym wiatrem, chłodem…

Dlaczego warto wybrać się na rejs?

Powodów jest kilka, każdy równie dobry. Po pierwsze – możemy w ten sposób przeżyć niesamowitą, niecodzienną przygodą, zupełnie odmienną od wędkowania z pomostu lub łódki. Taka wyprawa z pewnością dostarczy mnóstwa ciekawych wspomnień. Po drugie – rejs to świetny sposób, żeby spędzić wolny czas w grupie znajomych bądź z najbliższą rodziną. Statki takie jak „Pelican” wykonują nie tylko rejsy jednodniowe, ale również kilkudniowe wyprawy na duńską wyspę Bornholm. Po trzecie – nawet kilkugodzinny rejs po morzu to idealny sposób by odpocząć i oderwać się od codziennych problemów.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz