Materiał Partnera

Rehabilitacja po urazie – co i jak?

Rehabilitacja po urazie – co i jak?

Wypadki chodzą po ludziach i choć nie wiem jak byśmy nie uważali to urazy i kontuzje mogą spotkać każdego z nas. Dzisiejsza medycyna daje nam szereg możliwości, które pozwolą nam szybko wrócić do zdrowia. Systematyczna rehabilitacja pozwala zapomnieć nawet o najgroźniejszych urazach. Co zatem robić i gdzie się udać aby szybko pozbyć się uciążliwych dolegliwości?

Udaj się do specjalisty

Pierwszym co powinniśmy zrobić po pojawieniu się urazu jest wizyta u specjalisty. Lekarze ortopedzi oraz fizjoterapeuci są w stanie ocenić uraz, jego stopień oraz dobrać najlepsze formy terapii. Trafna diagnoza i odpowiednio dobrana forma rehabilitacji jest kluczowym elementem, który ma wpływ na wyleczenie urazu. Dlatego w takich przypadkach warto wybierać profesjonalne i dobrze wyposażone ośrodki, takie jak np. warszawski Fizjomax w którym leczenie prowadzą zarówno lekarze chirurdzy-ortopedzi, jak i doświadczeni fizjoterapeuci. Współpraca lekarza z fizjoterapeutą pozwala dobrać maksymalnie efektywną formę rehabilitacji.

Znajdź odpowiedni ośrodek rehabilitacyjny

Poszukując najlepszego ośrodka rehabilitacyjnego należy wziąć pod uwagę kilka czynników. Jak już wcześniej wspominałem, warto wybierać takie ośrodki, które zapewnią nam kompleksową obsługę. Po raz kolejny dobrym przykładem będzie warszawska klinika Fizjomax, w której nie tylko znajdziemy wykształcony personel, ale również dobrze wyposażone gabinety oraz nowoczesny sprzęt, w tym innowacyjny aparat do wykonywania zabiegów USG stawów, ścięgien, mięśni oraz nerwów. Dodatkowo na miejscu zakupimy potrzebny sprzęt rehabilitacyjny. Odpowiednio wybrana klinika rehabilitacji, nie tylko pozwoli nam szybciej wrócić do zdrowia, ale też pozwoli nam zaoszczędzić czasu i pieniędzy.

Wykorzystaj nowoczesne formy rehabilitacji

Klasyczna terapia manualna czy masaż nadal są niezastąpione w leczeniu wielu urazów. Na rynku jednak pojawiają się coraz to nowe, skuteczne formy leczenia urazów. Fizykoterapia czy fala uderzeniowa to zabiegi wykonywane na specjalistycznym sprzęcie, które pozwalają uzyskać efekty niemożliwe podczas klasycznej terapii. Najbardziej efektywne będzie połączenie kilku form leczenia, odpowiednio dobranych do danego urazu. Nie musimy martwić się wyborem, ponieważ każdy specjalista na pewno doradzi nam to, co będzie dla nas najlepsze.

Bądź systematyczny

Kolejnym bardzo ważnym elementem jest systematyczność, nawet najlepsza klinika nie pomoże, jeśli nie będzie do niej uczęszczać regularnie. Systematyczność i silna wola w połączeniu z odpowiednio dobranym leczeniem, pozwoli nam szybko wrócić do formy, nawet po poważnym urazie.

Opracowanie:
Warszawa, Krasińskiego 37 lok. 1
Oceń artykuł (0)
0,0
Komentarze
Dodaj komentarz