Artykuł sponsorowany

Przyłączenie gazu i wody.

Przyłączenie gazu i wody.

Przyłącza wodne, kanalizacyjne i gazowe są najważniejsze przy budowie domu. Musisz przede wszystkim uzyskać stosowne pozwolenia, zatrudnić specjalistów z uprawnieniami, a następnie kupić najwyższej jakości materiały. Zanim zainwestujesz w rury do przyłączeń, zasięgnij rady fachowców. Zarówno woda, jak i gaz muszą płynąć bez problemów, Taką gwarancję zapewnią rury do tego przystosowane.

Jak doprowadzić najważniejsze dla domu przyłącza.

Przyłącza wody do domu są możliwe dopiero po dopełnieniu niezbędnych formalności. Czasami zajmuje to sporo czasu. Składasz wniosek w zakładzie wodociągowym o przyłączenie budynku do sieci lokalnej oraz dokumenty odnośnie do budynku: wypis z rejestru gruntów, mapę sytuacyjno-wysokościową i potwierdzenie prawa do dysponowania swoim domem. Jeśli przyłącze ma przebiegać przez działki sąsiadów, muszą oni wyrazić zgodę na piśmie. Podobna sytuacja ma miejsce jeśli chodzi o przyłącza gazowe. Nie tylko doprowadzenie, ale i użytkowanie instalacji gazowej jest możliwe pod warunkiem, że projekt zostanie prawidłowo wykonany. Do wykonania przyłącza potrzebujesz ekipy z uprawnieniami. Przyłącze wewnętrzne musi być połączone z zewnętrzną instalacją gazową. Musisz spełnić wymagania dostawcy gazu i przestrzegać przepisów prawa budowlanego i energetycznego.

Rodzaje rur do instalacji wodnych i gazowych

Gaz i woda to dwa media, które są niezbędne dla domu, a które wymagają staranności przy montażu, dlatego warto zatrudnić fachowców z firmy M i M Szewna, i oczywiście odpowiednich materiałów. Najlepszymi rurami do przyłączenia wody i gazu w budynku są:

Rury PE – stosowanie do instalacji w budynkach. Wykonane są z polietylenu niskiej gęstości lub wysokiej gęstości. Przeznaczone są do zimnej wody, która nie powinna przekraczać temperatury - 20°C. Rury PE są odporne na niską temperaturę i można je instalować także na zewnątrz. Są elastyczne i można je wyginać.

Rury PP – odporne na działanie temperatury (od -40°C do 90°C). Nadają się do wykonywania instalacji wodnych i centralnego ogrzewania. Wykonane są z polipropylenu i są sztywne, co pozwala na układanie instalacji w tradycyjnym systemie. Rury z PP mogą być używane do instalacji centralnego ogrzewania i przesyłającej wodę ciepłą,

Rury HDPE – odporne na działanie mikroorganizmów, roztworu soli, kwasów, ługów, alkoholi i benzyny. Nie rdzewieją i nie gniją, więc wykorzystywanie są jako rury kanalizacyjne, a często i do tworzenia rurociągów przemysłowych. HDPE nie jest jednak odporny na działanie substancji utleniających m.in. kwasu azotowego i siarkowego.

Wykonanie instalacji wodnych i gazowych mogą wykonać tylko specjalistyczne firmy z uprawnieniami. Musisz dostarczyć materiały tylko najwyższej jakości. 

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz