Artykuł sponsorowany

Magazyny, hale produkcyjne i przestrzeń wokół nich – co warto wiedzieć o ich budowie?

Magazyny, hale produkcyjne i przestrzeń wokół nich – co warto wiedzieć o ich budowie?
Hale i magazyny to konstrukcje bardzo specyficzne. Przy ich projektowaniu wyjątkowy nacisk kładzie się przede wszystkim na funkcjonalność. Nie bez znaczenia jest również szybkość wznoszenia, ponieważ w niektórych sytuacjach to właśnie od tego, czy magazyn powstanie na czas, może zależeć finansowa przyszłość firmy. Budowę tego typu obiektów najlepiej powierzyć jest wyspecjalizowanym firmom. Co warto wiedzieć o całym procesie?

Konstrukcje stalowe – cechy charakterystyczne

Wśród wielu dostępnych na rynku rozwiązań, wyjątkowym zainteresowaniem ze strony klientów cieszą się systemowe konstrukcje stalowe. Trudno się temu dziwić, ponieważ opcja ta niesie ze sobą w zasadzie same korzyści. Inwestorzy skorzystać mogą zarówno z projektów gotowych, jak i tych na indywidualne zamówienie. Stwarza to wręcz nieograniczone możliwości w zakresie rozmiarów oraz kształtów konstrukcji. Na wyjątkową uwagę zasługuje jednak fakt, iż budynki oparte na stalowej konstrukcji szkieletowej wznosi się niezwykle szybko.

W momencie, w którym postawione zostaną elementy nośne, można przystąpić do montażu ścian oraz dachu. I tutaj zastosuje się gotowe rozwiązania. Doskonały przykład stanowią płyty warstwowe, które poza ważnymi walorami estetycznymi, zapewniają także optymalne właściwości w zakresie termoizolacji budynku. Niezwykle istotnym elementem, decydującym o tym, czy konkretny obiekt przemysłowy będzie mógł funkcjonować wydajnie, jest doskonale zorganizowana przestrzeń wokół niego. Co w tym zakresie oferują najlepsi fachowcy?

Hale i magazyny – zadbaj o przestrzeń na zewnątrz

Pierwszą i zasadniczą trudnością, z którą zderzyć musi się każdy inwestor, jest stworzenie odpowiedniej infrastruktury, która ułatwi dojazd do obiektu. Mowa tu zarówno o drogach wewnętrznych, jak i całym placu, na którym odbywa się załadunek i rozładunek towarów. W pierwszej kolejności należy zadbać o to, aby przestrzeń wokół hali została utwardzona. Pozwoli to uniknąć w przyszłości bardzo irytujących problemów, związanym z zakopywaniem się ciężkiego sprzętu takiego jak wózki widłowe, czy samochody ciężarowe.

Materiałem, który zdecydowanie najlepiej spisze się w tej funkcji, jest kostka brukowa. Charakteryzuje się ona doskonałą wytrzymałością mechaniczną oraz odpornością na często trudne w naszym regionie warunki atmosferyczne, ze szczególnym uwzględnieniem mrozu oraz wilgoci. Przed jej ułożeniem najlepsi wykonawcy, do których zalicza się firma Rem-Bruk, muszą wykonać szereg prac przygotowawczych. O czym mowa?

Prace ziemne i przygotowanie terenu

Prace brukarskie zaczyna się od właściwego przygotowania terenu. Informacje o tym, jak ma on zostać ukształtowany, znaleźć można oczywiście w projekcie budowlanym. Niemniej jednak w zdecydowanej większości przypadków mowa tu o wykonaniu takich czynności jak niwelowanie oraz wyrównywanie, które mają ułatwić późniejszy etap prac. Aby ograniczyć ewentualność osiadania kostki brukowej w podłożu, przed jej ułożeniem, trzeba także zadbać o podsypkę. Można zastosować zarówno piasek, jak i żwir oraz beton.

Użycie konkretnego materiału związane jest w przewidywanym obciążeniem. To samo dotyczy zresztą samej kostki, której grubość będzie się różniła w zależności o tego, czy poruszać się będą po niej piesi, czy też maszyny. Zastosowanie kostki brukowej to idealne rozwiązanie dla wszystkich tych, którzy cenią sobie idealny stosunek ceny do jakości.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz