Artykuł sponsorowany

Przydatne, chociaż niedoceniane wyposażenie magazynów – regały

Przydatne, chociaż niedoceniane wyposażenie magazynów – regały

Magazyn jest nieodzownym elementem zasobów nieruchomościowych każdej firmy produkcyjno-handlowej, niezależnie od branży, w jakiej działa. Przestrzeń jest ograniczona, należy więc wykorzystać ją jak najlepiej. Doskonale nadają się do tego celu meble metalowe – regały są nie tylko wytrzymałe, ale również stabilne, a ponadto odporne na uszkodzenia mechaniczne, których na magazynach nie brakuje. Na co zwrócić uwagę, wybierając regały półkowe czy przesuwne?

Wyposażenie bibliotek i archiwów

Przestrzenie, w których składowane są artykuły takie jak papier, książki czy wszelkiego rodzaju dokumenty, muszą być przede wszystkim suche. Papier jest materiałem ciężkim, dlatego też regały magazynowe, na których będzie przechowywany, powinny cechować się solidną, metalową konstrukcją i dużą siłą nośną. Niebagatelne znaczenie ma w tym przypadku również rozmiar – większe wymiary konstrukcji umożliwiają bardziej ekonomiczne wykorzystanie dostępnej powierzchni przechowywania. Ponieważ segregatory czy książki magazynuje się najczęściej we wszelkiego rodzaju biurach, szkołach czy muzeach, warto, żeby meble miały ponadto reprezentacyjny wygląd, komponujący się zresztą otoczenia, a także precyzyjne wykończenie – przedsiębiorstwa zajmujące się sprzedażą regałów archiwalnych, jak na przykład firma JCM, dbają o to, aby oferowane modele były pozbawione ostrych krawędzi mogących powodować skaleczenia. W przypadku wyposażenia archiwów, gdzie oprócz dokumentów na półkach umieszcza się również różnej wielkości pudła, dobrym rozwiązaniem będzie wybór regałów o nie tylko funkcjonalnym wyglądzie (na przykład dopasowanym odcieniem do koloru ścian), ale również modeli o najprostszej, niezabudowanej konstrukcji. Gwarantuje to łatwiejszy dostęp do zawartości z obydwu stron. Regulowane półki będą dodatkowym atutem.

Serwis regałów – użyteczne rozwiązanie

Meble magazynowe, zwłaszcza te, które znajdują się we wszelkiego rodzaju halach produkcyjnych, dosyć często ulegają uszkodzeniom mechanicznym – zdarza się na przykład, że operatorzy wózków widłowych niechcący o nie zahaczą. Warto wiedzieć, że chwiejącej się lub delikatnie uszkodzonej konstrukcji nie trzeba od razu wyrzucać. Firmy, takie jak JCN, zajmujące się dystrybucją regałów, prowadzą bowiem bardzo często również ich profesjonalny serwis, dokonujący okresowych przeglądów. Jeżeli zachodzi taka konieczność, konstrukcja zostanie naprawiona – pierwsza faza przeprowadzanych prac obejmuje demontaż regałów celem znalezienia wszystkich, słabych punktów. Kolejny etap to wymiana uszkodzonych elementów na nowe i zespolenie powstałej  całości mocnymi śrubami. Ostatnią czynnością jest pokrycie naprawionego mebla specjalnym impregnatem, dzięki czemu pozostanie on w pełni sprawny na dłużej.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz