Artykuł sponsorowany

Przetwórstwo mięsne – jakie przyprawy są najpopularniejsze?

Przetwórstwo mięsne – jakie przyprawy są najpopularniejsze?

Czy wiesz, że smak, zapach i wygląd zewnętrzny to trzy podstawowe cechy sensoryczne, które zapamiętuje konsument dla ulubionych potraw i produktów? W związku z tym, właściciele firm z branży przetwórstwa mięsnego, zwracają uwagę na wszystkie te aspekty. Niemniej jednak szczególną uwagę poświęcają oni smakowi wyrobów. Przeczytaj, jakie przyprawy są przez nich najczęściej stosowane do wyrobu kiełbas i wędlin.

Co wpływa na smak wyrobów mięsnych?

Współcześni konsumenci mają możliwość wyboru i komponowania posiłków wedle własnego upodobania – mogą wracać do smaków dzieciństwa lub testować zupełnie inne opcje. Wszystko to, dzięki producentom wyrobów mięsnych, którzy cały czas obserwują preferencje klientów i wychodzą naprzeciw ich oczekiwaniom. Za pomocą czego można moderować smak produktów? Przede wszystkim, wpływają na niego używane do wyrobów:

  • mieszanki przypraw – kompozycje smakowe, oparte na naturalnych przypraw,
  • aromaty – dzięki nim można kreować doznania smakowo – zapachowe. Do najbardziej popularnych aromatów należą aromat boczku, grzybowy, szynki drobiowej oraz konserwowy.
  • solanki – odpowiadają one za zawiązanie się finalnego wyrobu mięsnego.

Jakie są rodzaje przypraw?

Przyprawy, dodawane do wyrobów mięsnych, można podzielić na trzy, podstawowe grupy. Do pierwszej z nich zaliczyć należy przyprawy ziołowe. Warto zaznaczyć, że zalicza się do nich przede wszystkim różnego rodzaju wysuszone i rozdrobnione liście. Z kolei przyprawy warzywne oparte są w głównej mierze na czosnku i cebuli, które nie tylko nadają wyraźnego aromatu produktom mięsnym, ale także mają działanie bakteriobójcze i biostatyczne. Do ostatniej grupy – przypraw korzennych – zaliczyć można między innymi imbir.

Naturalne przyprawy – gdzie można kupić?

Ze względu na wzrastającą świadomość konsumentów, odnośnie wpływu żywności na zdrowie, coraz więcej klientów zwraca uwagę na skład produktów. Warto zaznaczyć, że najważniejsza zasada brzmi: im więcej naturalnych, nieprzetworzonych składników tym lepiej. Tyczy się również mieszanek przyprawowych – jeśli są one w pełni naturalne, ryzyko wystąpienia alergii pokarmowej wśród osób, które spożywały dany wyrób jest minimalne. Producenci wyrobów mięsnych często więc decydują się na zakup naturalnych przypraw, bowiem:

  • nadają naturalnego smaku i aromatu przyprawom,
  • są ekologiczne,
  • działają konserwująco na żywność,
  • poprawiają strawność.

Warto zaznaczyć, że naturalne przyprawy można zakupić – nawet w hurtowych ilościach – w przedsiębiorstwie Agro-Smak sp.j. Jajecznik i Spółka. Oprócz tego, zamówić tam można inne aromaty i środki, niezbędne do wyrobu wędlin i kiełbas.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz