Materiał Partnera

Prostowanie felg w zakładzie regeneracji części samochodowych

Prostowanie felg w zakładzie regeneracji części samochodowych

Felgi stanowią ważny komponent każdego pojazdu. To one pozwalają na odpowiednie umieszczenie ogumienia i bezpieczną oraz komfortową jazdę. Warto wiedzieć, że dobrze dobrane felgi samochodowe nadają mu również odpowiedniego wyglądu. Nawet stare auta mogą dzięki temu uzyskać niepowtarzalny charakter. Niestety bardzo często dochodzi do uszkodzeń felg, a ich wymiana wiąże się ze sporymi kosztami. Na ratunek przychodzą wyspecjalizowane warsztaty samochodowe zajmujące się regeneracją części samochodowych i maszyn.

Kiedy należy skorzystać z usługi prostowania felg i gdzie się udać?

Z usług prostowania felg należy skorzystać wtedy, kiedy podczas jazdy wyczuwalne jest nieprawidłowe zachowanie samochodu, kiedy kierowca czuje wibracje na kierownicy, a także w przypadku zaobserwowania problemów z zawieszeniem, a także ogumieniem – niestety zakrzywione felgi często uszkadzają układ zawieszenia bądź opony. W takich sytuacjach niezwłocznie udaj się do profesjonalnego warsztatu samochodowego takiego jak Regeneracja Części Samochodowych i Maszyn Marka Mrożka. Tego typu miejsca posiadają niezbędną wiedzę podpartą pracą w nowoczesnym parku technologicznym, który umożliwia świadczenie takich usług jak spawanie części samochodowych, spawanie korpusów żeliwnych, szlifowanie wałów, tulejowanie cylindrów, czy też opisywane prostowanie felg.

Przyczyny uszkodzenia felg

Każdy kierowca, który kiedyś musiał udać się na prostowanie felg – pamiętaj, że niektóre, rozległe uszkodzenia wymagają kupna tych całkiem nowych, bądź używanych – a także właściciele pojazdów, którzy nie są świadomi zagrożenia, powinni zapoznać się z przyczynami uszkodzeń felg. Najczęstszą i bezpośrednią przyczyną jest jazda po nierównych oraz wyboistych drogach, a także parkowanie na wysokich krawężnikach. W przypadku felg stalowych duże znaczenie ma również czas – właściciele samochodów z takim rozwiązaniem powinni udawać się do odpowiednich zakładów regeneracji części samochodowych w celu konserwacji, a także renowacji tychże elementów. Ostatnią przyczyną jest nieumiejętny montaż. To dlatego zwracaj uwagę na to, z jakim warsztatem i wulkanizatorem współpracujesz.

Proces prostowania felg

Pierwszym krokiem w procesie prostowania felg jest wnikliwa ocena stopnia uszkodzenia. Warto wiedzieć, że nowoczesne warsztaty są przygotowane na naprawę skrzywień rantów, skrzywień na płaszczyźnie, pęknięcia felg, czy na regenerację rantów oraz usuwanie rdzy z felg. Właściwe działanie naprawcze przebiega dzięki wykorzystaniu nowoczesnych wyważarek z testem drogowym, co zapewni klientowi uzyskanie felg bez naruszenia jakości ich struktury – najważniejszym wyznacznikiem prostowania felg jest taka naprawa, aby podzespoły te były w pełni sprawne w eksploatacji, a także bezpieczne podczas jazdy. Sama technologia naprawy felg polega w dużej mierze na podgrzaniu ich do wysokiej temperatury, co pozwala na plastyczną obróbkę. Po odzyskaniu właściwego kształtu cała konstrukcja jest dokładnie czyszczona i następnie naniesione zostają powłoki ochronne. Ostatnim etapem jest malowanie.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz